Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
مطبوعات ایران، پنج‌‌شنبه 28 اردی‌بهشت 91

«ایران و آژانس به توافقات مهمی دست یافتند»

2012 May 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ابتکار

1) واکنش ایران به اتحاد بحرین با عربستان

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=98587

به دنبال اعلام جدی شدن طرح اتحاد بحرین و عربستان در روزهای گذشه، رییس قوه قضاییه کشورمان موضوع اتحاد عربستان و بحرین را «بازی خطرناک» این کشور خواند و تاکید کرد: «غربی‌ها و کشورهای عربی منطقه پس از آن‌که دیدند با گذشت زمان مردم بحرین حاضر به عقب‌نشینی از حق مسلم خود نیستند، اکنون بازی خطرناکی را شروع کرده‌اند و ما امیدواریم حکام عربستان و بحرین در این باره به سر عقل بیایند و دست‌شان را از سر مردم بحرین کوتاه کنند.»

2) قبوض آب و برق با 20درصد گرانی در راهند

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=98557

با تصمیم قطعی دولت برای افزایش قیمت آب و برق در فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌ها و اعلام مقامات وزارت نیرو، قیمت آب و برق در بخش خانگی به زودی افزایش می‌یابد که در صورت اجرای سناریوی   20 درصدی، قیمت هر مترمکعب آب در بخش خانگی از 250 به 300 تومان و در بخش برق به 52 تومان افزایش خواهد یافت.

رسالت

1) بانک مرکزی مجاز به ادامه انتشار ایران چک شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101289

مجلس به بانک مرکزی اجازه داد تا اقدامات لازم را در زمینه تداوم چاپ و انتشار ایران چک به عمل آورند. با تصویب نمایندگان در هفتمین روز کاری مجلس جهت بررسی بودجه 91 سازمان‌های بیمه‌گر خدمات درمانی موظف شدند 60 درصد صورت‌حساب‌های ارسالی از سوی موسسات و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌های تحت قرارداد را قبل از رسیدگی حداکثر ظرف مهلت دو هفته به عنوان علی الحساب به این مراکز پرداخت کنند.

2) سلطانیه : ایران و آژانس به توافقات مهمی دست یافتند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101273

علی اصغر سلطانیه سفیر و نماینده دایم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد مدالیته جدیدی در راه است. به گزارش شبکه خبر وی و هرمان ناکارتس معاون مدیرکل آژانس‌، پس از  12 ساعت مذاکرات فشرده خبر از توافقات مهمی دادند .

کیهان

1) رویانیان: قیمت بنزین حداقل 20 درصد افزایش می‌یابد

http://www.kayhannews.ir/910228/4.htm#other401

رییس ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت گفت: «شرکت نفت خبری را در مورد بنزین‌های 100 تومانی منتشر کرد که در این رابطه واقعن بد عمل شد و مردم نگران شدند و احساس کردند که بنزین‌های 100 تومانی آن‌ها می‌سوزد در حالی که این‌طور نیست.»

وی خاطرنشان کرد: «هماهنگی‌های بین مجلس و دولت در حال شکل‌گیری است تا تصمیم خیلی خوب و منطقی در این رابطه گرفته شود البته طبق قانون حداقل سالی 20 درصد مجلس اجازه داده که قیمت افزایش پیدا کند ولی هنوز این افزایش قیمت اعلام نشده است.»

2) وزیر نفت گزارش سازمان بین‌المللی انرژی را تکذیب کرد

http://www.kayhannews.ir/910228/4.htm#other403

وزیر نفت با تکذیب گزارش سازمان بین‌المللی انرژی از انباشته شدن 30 میلیون بشکه نفت ایران در نفت‌کش‌ها گفت: «نفت ما به خوبی در حال فروش است.»

دنیای اقتصاد

1) علیرضا مرندی، رییس سنی مجلس نهم

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=301472

با مشخص شدن ترکیب هیت رییسه سنی دوره نهم مجلس شورای اسلامی، ‌علیرضا مرندی منتخب 73ساله مردم تهران در مجلس به عنوان رییس سنی مجلس آینده مشخص شد.

2) محسن هاشمی از هیت مدیره مترو رفت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=301452

محسن هاشمی که 13 اسفنده سال 89 از سمت خود در مدیریت عامل شرکت مترو تهران استعفا داده و از آن پس به عنوان مشاور شهردار و عضو هیت مدیره مترو مشغول به فعالیت بود، از ترکیب هیت مدیره مترو نیز کنار رفت و علت این استعفا را عدم اثرگذاری در مترو عنوان کرد.

جام‌جم

1) دانش‌گاه آزاد به زودی پنج‌شنبه‌ها تعطیل می‌شود

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100812158846

رییس دانش‌گاه آزاد اسلامی در خصوص تعطیلی واحدهای این دانش‌گاه در پنجش‌نبه‌ها گفت: «بر اساس بررسی‌های انجام ‌شده این اتفاق بالای 80 درصد رخ می‌دهد.»

2) وزیر اقتصاد: برخی‌ها بازار آزاد را دست‌کاری می‌کنند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100812158332

وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به نوسانات قیمت سکه طی چند روز اخیر گفت: «برخی‌ها بازار آزاد را دست‌کاری می‌کنند، از این‌رو افراد باید مراقب باشند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,