Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
با پیشنهاد اکثريت دموکرات،

«رای‌گیری تحریم‌های تازه علیه ایران در سنای آمریکا»

2012 May 17

خبر / رادیو کوچه

هری رید، رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا، روز پنج‌شنبه،17 مه، به وقت واشینگتن، از نمایندگان سنا خواهد خواست تا به تحریم‌های تازه علیه ایران رای دهند.

به گزارش رویترز، یک دست‌یار رهبری اکثریت دموکرات سنای آمریکا روز چهارشنبه، گفته است: «این تحریم‌ها در راستای تشدید فشارها علیه ایران است و شامل تحریم‌های اقتصادی، بانکی و نفتی خواهد بود.»

طبق این گزارش، این تحریم‌ها بانک‌های خارجی که در معاملات نفتی ایران نقش دارند و هم‌چنین کشتی‌های حامل نفت ایران را هدف قرار می‌دهد.

لازم به اشاره است از زمانی که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، با اجرای تحریم‌های مصوب کنگره در دسامبر سال گذشته علیه نظام مالی و صنعت نفت ایران موافقت کرد، تهران با مشکلات بسیاری برای فروش نفت خود مواجه شده است.

اقدام تازه سنای آمریکا در حالی صورت می گیرد که قرار است در روز 23 ماه مه ،هفته آینده، دور دوم مذاکرات شش قدرت جهانی با ایران در بغداد برگزار شود.

در همین زمینه، یک دستیار  ارشد جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا اظهار داشت: «بازنگری‌های «مهمی» در این طرح صورت گرفته است. این طرح می‌تواند پیامدهایی برای مذاکرات بغداد داشته باشد.»

وی با اشاره به حمایت احتمالی جمهوری‌خواهان از این تحریم‌ها اضافه کرده است: «‌واکنش ایرانی‌ها جالب خواهد بود.»

مجلس نمایندگان آمریکا، که جمهوری‌خواهان درآن اکثریت را در اختیار دارند، در دسامبر سال گذشته طرح مشابهی را تصویب کرد. در صورت تصویب طرح مورد نظر سنای آمریکا در روز پنج‌شنبه،  مجلس نمایندگان و سنای می‌بایست برای رفع  اختلافات موجود دراین دو طرح با یک‌دیگر توافق کنند.

بیشتر بخوانید:

«ایران هم‌چنان به سوریه سلاح ارسال می‌کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,