Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
به دلیل عدم توجه به شرایط بد جسمی زندانی

«اعتصاب غذای احمد‌رضا احمد‌پور روحانی زندانی»

2012 May 18

خبر / رادیو کوچه

 

احمدرضا احمدپور روحانی و از اعضای جبهه مشارکت که در سال ۱۳۹۰ به سه سال حبس تبعیدی در اهواز و ده سال تبعید در شهرستان ایذه محکوم شده بود، به دلیل شرایط بد جسمی و عدم توجه مسوولان زندان به شرایط او تا رسیدن به خواسته‌های خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زد.

آقای احمدپور پیش‌تر نیز در سال ۱۳۸۸ به یک سال حبس محکوم شده بود که به دلیل نوشتن نامه به سازمان ملل در خصوص شرایط رفتار غیر‌قانونی در دادگاه ویژه روحانیت مجدد دست‌گیر شد. وی در روز ۲۵ اردی‌بهشت با ارسال نامه‌ای به رییس زندان با طرح خواسته‌های خود دست به اعتصاب غذا زد. او در بخش‌هایی از نامه خود به رییس زندان سپیدار اهواز با اشاره به برخورد ناعادلانه با وی و عدم توجه به دو نامه وی به رهبری اشاره کرده است: «آن چه لازم و وظیفه بود در دو نامه خطاب مقام رهبری نوشته‌ام که خود به پرونده‌ی جدید علیه من تبدیل شد و حتا اقدام به اعاده دادرسی در خود دست‌گاه ویژه غیر‌قضایی نمودم که متاسفانه هیچ کدام کار ساز نبوده و گوش شنوایی پیدا نشد.

حال امید دارم مرگ سخاوت‌گونه و معترضانه‌ام به عنوان یک روحانی مورد ستم و فدایی حوزه‌های علمیه قم، نجف، مشهد و مراجع تقلید و مردم فهیم ایران و به خصوص ایل غیور بختیاری «ایشان را» به خود آورده و بیش‌تر از این در لاک سکوت نروند و فکری به حال بی‌عدالتی‌ها و قانون شکنی‌های دادسرای ویژه روحانیت و تظلم خواهی‌ها کنند.»

بیشتر بخوانید:

«تایید حکم حبس و تبعید احمد‌پور، روحانی منتقد دولت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,