Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 31 اردی‌بهشت 91

«آمانو امروز به تهران می‌آید»

2012 May 20

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) آمانو امروز به تهران می‌آید

http://www.kayhannews.ir/910301/2.htm#other204

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز برای دیدار با مقامات کشورمان وارد تهران خواهد شد. «علی‌اصغر سلطانیه» نماینده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تایید این خبر گفت: «سفر یوکیا آمانو به تهران یک روزه خواهد بود.» به گفته سلطانیه دستور کار سفر آمانو، دیدار با مقامات ایران و رای‌زنی درباره موضوعات دوجانبه و گسترش هم‌کاری‌ها خواهد بود.

2) رییس دانش‌گاه تهران: 161 بار تحریم اقتصاد ایران را واکسینه کرده‌ است

http://www.kayhannews.ir/910301/2.htm#other201

رییس دانش‌گاه تهران با بیان این‌که اقتصاد ایران با گذشت 30 سال از تحریم‌های آمریکا مقاوم و واکسینه شده است گفت: «اقتصاد ایران به یک اقتصاد مقاومتی تبدیل شده‌است.» دکتر «فرهاد رهبر» اقتصاددان و رییس دانش‌گاه تهران در گفت‌و‌گو با فارس تصریح کرد: «گرچه تحریم‌های اقتصادی هزینه معاملات و تجارت خارجی را افزایش می‌دهد، اما هرگز مانع جدی برای حرکت‌های اقتصادی نبوده‌است و یک اثر جدی که این تحریم‌ها داشت، ایران در مقابل چنین حرکت‌های تحریمی اقتصاد خود را واکسینه کرد.»

دنیای اقتصاد

1) واکنش سرلشکر صفوی به طرح اتحاد بحرین و عربستان

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=301821

سردار «یحیی صفوی»، دست‌یار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در واکنش به طرح اتحاد بحرین و عربستان گفت: «هرگونه توافق که ‏‏در کشورهای جنوب خلیج‌فارس بخواهد با دستور بیگانگان صورت بگیرد محکوم به شکست است.»

2) برخورد پلیس با برگزارکنندگان کنسرت‌های زیرزمینی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=301823

رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی از برخورد با برگزارکنندگان کنسرت‌های زیرزمینی در کشور خبر داد. سردار روزبهانی، در مورد برگزاری کنسرت‌های زیرزمینی از سوی برخی از خوانندگان غیرمجاز در کشور گفت: «از نظر پلیس هر خواننده‌ای که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت نداشته باشد، غیرقانونی است و با آن برخورد می‌شود.» وی با بیان این‌که پلیس‌ با خوانندگان غیرمجاز چه در زیرزمین یا روی زمین برخورد می‌کند، گفت: «پلیس با خوانندگان، آهنگسازان، نوازندگان و کسانی که محل را در اختیار برگزارکنندگان کنسرت‌های زیرزمینی قرار می‌دهند، برخورد می‌کند.»

رسالت

1) قرارگاه دفاع بیولوژیک راه‌اندازی می‌شود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101596

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور از تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه دفاع بیولوژیک و دفاع سایبری در سال جاری خبر داد. سردار «غلامرضا جلالی» با اعلام این خبر به ایسنا افزود: «با توجه به تهدیدات بیولوژیک دشمنان این سازمان با تعامل و انجام مطالعات با 50 دست‌گاه اجرایی کشور اقدام به ایجاد قرارگاه دفاع بیولوژیک در سال جاری خواهد کرد.»

2) جلسه اصولگرایان مجلس نهم برای بررسی موضوع ریاست مجلس آینده

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101597

اصولگرایان مجلس نهم ‌یک روز قبل از آغاز به‌کار مجلس جدید ‌پیرامون ریاست و خط مشی مجلس آینده بحث و گفت‌و‌گو خواهند کرد. به گزارش فارس، اصولگرایان مجلس نهم شنبه هفته آینده یک روز قبل از آغاز به‌کار مجلس جدید گردهم می‌آیند. در این گردهمایی که در تالار مشروطه ‌مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، اصولگرایان مجلس نهم پیرامون ریاست و خط مشی مجلس آینده بحث و گفت‌و‌گو خواهند کرد.

مردم سالاری

1) امروز هم به اتهامات مه‌آفرید رسیدگی نمی‌شود

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20836#134043

رییس شعبه اول دادگاه انقلاب از برگزاری یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی در روز یک‌شنبه 31 اردیبهشت خبر داد. قاضی «ناصر سراج» در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: «در یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی به اتهامات 7 نفر دیگر از متهمان این پرونده رسیدگی می‌شود.» وی افزود: «در این جلسه هم‌چنین یک نفر به‌عنوان مطلع حضور دارد. البته این فرد در این پرونده دارای عنوان اتهامی است ولی حضور او در این جلسه به‌عنوان مطلع خواهد بود.» سراج گفت: «در این جلسه نیز به اتهامات مه‌آفرید امیرخسروی رسیدگی نخواهد شد.»

2) افزایش مقطعی قیمت آب و برق

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20837#134070

امروز روز پایانی اردی‌بهشت ماه است و هنوز خبری از آغاز فاز جدید قانون هدفمندی یارانه‌ها نیست. اگرچه سهمیه و نرخ بنزین یارانه‌ای برای ماه آینده ثابت مانده و پیشنهادهای وزارت نیرو برای میزان افزایش قیمت آب و برق به تصویب دولت رسیده اما دولت‌مردان معتقدند همه‌چیز آماده شروع فاز دوم هدفمندی یارانه است.

شرق

1) تذکر به وزیر کشور درباره حادثه خرمدره

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/31/32068.html

نخستین جلسه رسیدگی به حادثه «خرمدره» صبح دیروز در دادسرا برگزار شد. در همین حال نماینده ابهر و خرمدره در مجلس به وزیر کشور در مورد این حادثه تذکر داد. «احمد مهدوی» نماینده ابهر و خرمدره در این‌باره به فارس گفت: «حادثه به وقوع پیوسته در برنامه «خاله شادونه» حادثه غیرمترقبه‌ای نبود بلکه جشنی بدون تمهیدات لازم در سالنی برگزار شد و در آن‌جا کودکان را آوردند و زیر دست و پا لِه کردند.» وی افزود: «آیا بعد از این حادثه باید بگوییم کسی مقصر نیست، آیا از آسمان برای این کار برنامه‌ریزی کرده‌اند یا ما انسان‌ها مقصر هستیم؟» مهدوی با طرح این پرسش که چه کسی مقصر است، ابراز داشت: «مسوولان باید قبل از برنامه، شورای تامین تشکیل می‌دادند و تصمیم می‌گرفتند نیروی انتظامی باید حفاظت مراسم را بر عهده داشته و آمبولانس به‌موقع آماده ارایه خدمات باشد.» وی افزود: «باید مسوولان از پیش تصمیم می‌گرفتند حاضران در سالن چگونه و از کدام درها ورود و خروج داشته باشند.»

2) پاسخ «گوگل» به وزارت خارجه: هرگز نام «خلیج‌فارس» روی نقشه ما نبوده و نخواهد بود

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/31/32045.html

«رامین مهمانپرست»، سخن‌گوی وزارت‌خارجه ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که در صورت استفاده «گوگل» از واژه‌های جای‌گزین برای «خلیج‌فارس» از این موتور جست‌وجو شکایت خواهد کرد. به گزارش «دیلی میل»، یک سخن‌گوی «گوگل» در واکنش به اظهارات سخن‌گوی وزارت‌خارجه ایران گفت: «سرویس نقشه «گوگل» پیش از این هرگز نام خلیج‌فارس را روی نقشه درج نکرده بود.» وی در پاسخ به این سوال که «آیا با توجه به تهدید شکایت ایران، «گوگل» نام خلیج‌فارس را روی نقشه می‌گذارد؟» گفت: «هیچ برنامه‌ای برای درج عنوان خلیج‌فارس روی نقشه نداریم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,