Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
پس از اصلاح برخی موارد در مجلس،

«تایید لایحه بودجه سال ۹۱ ایران توسط شورای نگهبان»

2012 May 20

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز یک‌شنبه، 20 مه، شورای نگهبان از قانون اساسی جمهوری اسلامی لایحه بودجه سال 1391 ایران را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانسته و آن را تایید کرده است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه بودجه سال 1391 ایران که با اصلاحاتی در جلسه مورخ سی‌ام اردی‌بهشت ماه، به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، در شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه با اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

این در حالی است که در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته، احمد توکلی، نماینده تهران، با استناد به اصل 52 قانون اساسی، اخطار داده بود که بودجه سال جاری باید تا پایان اردی‌بهشت ماه به دولت ابلاغ شود و با تاکید بر این‌که بر اساس مصوبه مجلس، دولت تنها برای دو ماه اول سال پول در اختیار دارد، از نمایندگان خواسته بود تا از طرح پیشنهادهای غیر‌ضروری اجتناب کنند که با حمایت رییس مجلس مواجه شد.

سال گذشته هم دولت محمود احمدی‌نژاد، مانند بسیاری دیگر از سال‌ها قبل، لایحه بودجه را چند ماه پس از انقضای مهلت مقرر در آیین نامه داخلی مجلس تحویل مجلس داد که در نتیجه، تصویب آن برای آغاز سال مالی جاری امکان‌پذیر نشده و دولت با استفاده از مصوبه دو دوازدهم مجلس، که معمولن تنها در موارد اضطراری مورد پیدا می‌کند، هزینه‌های خود را تامین کرده است.

بیشتر بخوانید:

«تصویب نحوه پرداخت یارانه نقدی توسط مجلس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,