Saturday, 18 July 2015
20 September 2021
مطبوعات ایران، دوشنبه اول خرداد 91

«اکنون نوبت اعتمادسازی غرب است»

2012 May 21

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) اعترافات معاون سابق وزیر صنعت و معدن در دادگاه فساد بزرگ مالی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=3&day=1&id=23779

نماینده دادستان: هسته‌های تبانی گروه آریا در بانک مرکزی، صادرات، ملی و برخی وزارت‌خانه ها وجود داشت.

یازدهمین جلسه دادگاه فساد بزرگ مالی دیروز برای رسیدگی به پرونده ۷ متهم و با حضور یک نفر دیگر به عنوان مطلع به ریاست قاضی سراج برگزار شد. اعترافات معاون وزیر صنایع و معادن که به دریافت 900میلیون تومان رشوه متهم بود نکات تازه‌ای از اقدامات باند بزرگ فساد مالی را برملا کرد. او در بخشی از اعترافات خود گفت: «ما می‌خواستیم یک مرکز بزرگ صنعتی را در بروجرد تاسیس کنیم و مدیرعامل بانک سپه قرار شد با امیرمنصور آریا مشارکتی را در این رابطه انجام دهد و در آن‌جا وزیر به من دستور داد که ظرف 10 روز مجوز شهرک صنعتی را صادر کنم.»

2) وعده ارسال پرونده ثبت جهانی توس به یونسکو از شهریور ۹۱ به «سال های آینده» موکول شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=3&day=1&id=23970

ثبت جهانی منطقه تاریخی توس این روزها با قطاری از مشکلات و موانع مواجه شده است که با هر بار یاد کردن از آن، مسایلی هم چون وجود دکل‌های برق در منظر آرام‌گاه و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در محدوده تاریخی توس به ذهن خطور می‌کند، موضوعی که البته معاون میراث فرهنگی کشور بر آن تاکید می‌کند و از این حقیقت درباره ثبت جهانی منطقه تاریخی توس سخن می‌گوید: «تا مشکلات توس برطرف نشود، پرونده ثبت جهانی آن به یونسکو ارسال نخواهد شد، فکر نمی‌کنم به این زودی مشکلات توس حل شود، بنابراین پرونده ثبت جهانی این منطقه تاریخی طی سال‌های آینده به یونسکو ارسال خواهد شد.»

مردم‌سالاری

1)  امیر کویت در دیدار وزیر امور خارجه ایران: امیدوارم مذاکرات بغداد تامین کننده حقوق هسته‌ای ایران باشد

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=134173

وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالی کویت به این کشور سفر کرده است‌، ظهر دیروز با شیخ صباح الاحمد جابر الصباح، امیر دولت کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تسلیم دعوت‌نامه دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری اسلامی ایران برای حضور امیر کویت در اجلاس غیرمتعهدها که در شهریور ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران میزبان وی در خلال اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران باشد.

او هم‌چنین در این دیدار با مروری بر روابط دوجانبه دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران درباره استقرار صلح و ثبات و دوستی در منطقه مهم خلیج‌فارس را مورد تاکید قرار داد و روابط با همسایگان را از نگاه جمهوری اسلامی ایران با اهمیت خواند و خواستار حل مشکلات و سوتفاهمات موجود در چارچوب گفت‌وگوهای بین کشورهای منطقه شد.

2)  انتقاد اتریش از مواضع رژیم صهیونیستی در قبال ایران

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=134175

وزیر دفاع اتریش با انتقاد از سیاست‌های جنگ‌طلبانه وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در قبال ایران و روند صلح خاورمیانه او را غیرقابل تحمل خواند. به گزارش ایسنا، روزنامه «دی پرسه» به نقل از «نوربرت دارابوس»، وزیر امور خارجه اتریش نوشت که دولت رژیم صهیونیستی: «از دشمنان بیرونی نظیر ایران یا فلسطین برای انحراف توجهات از مشکلات اجتماعی داخلی استفاده می‌کند.» رژیم صهیونیستی که تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است همواره تلاش کرده تا برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را غیر‌صلح آمیز نشان دهد و از آن به عنوان یک تهدید یاد کند.» براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتد‌پرس از وین، این سیاست‌مدار چپ‌گرا افزود که «آویگدور لیبرمن»،‌ وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی  به عنوان یک عضو دولت اسراییل (فردی) غیر قابل تحمل است.» وزیر امور خارجه اتریش به دی‌پرسه گفت که تحولات اخیر در دولت رژیم صهیونیستی که منجر به دربرگرفتن حزب کادیما شد، علامتی امیدبخش است که «می‌تواند افراطی‌گرایی سیاست‌های» این رژیم را کاهش دهد.

کیهان

1) 203 نماینده مجلس‌: اکنون نوبت اعتمادسازی غرب است

http://www.kayhannews.ir/910301/14.htm#other1401

203نفر از نمایندگان ملت در بیانیه‌ای با تاکید بر این‌که زمان برای راه‌برد فریب‌کارانه 1+5 به پایان رسیده است تاکید کردند: «اکنون نوبت غرب است که در برابر ملت ایران اعتمادسازی کند.»

محمد دهقان عضو هیت رییسه مجلس این بیانیه را به شرح زیر قرات کرد: «سوم خرداد روز مذاکرات کشورهای عضو گروه 1+5 با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بغداد است. واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران در طول دو دهه گذشته با آمریکا و هم‌پیمانان غربی اش با اهداف سیاسی و علارغم همه تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در عهدنامه ان‌پی‌تی و مقررات آژانس چالش ظالمانه‌ای را به ملت ایران تحمیل کردند، با خویشتن داری، تدبیر و عزم ملی از منافع خود دفاع کرد و اهداف قانونی تصریح شده در پیمان ان‌پی‌تی را در چارچوب اهداف صلح‌آمیز محقق کرد و اکنون نوبت غرب است که در برابر ملت ایران اعتمادسازی کند و به رفتارهای خصمانه خود پایان دهد.»

2)دولت بحرین برای سرکوب اعتراض‌های مردمی از اسراییل کمک خواست

http://www.kayhannews.ir/910301/16.htm#other1604

به گزارش خبرگزاری فارس، سفیران بحرین در آمریکا و بلژیک با حضور در یک کنفرانس در بروکسل خواستار حمایت این رژیم از بحرین برای مقابله با اعتراضات مردمی شدند.

عزرالنونو که سفیر بحرین در آمریکاست از جامعه جهانی به ویژه اسراییل خواست تا رژیم آل‌خلیفه را در سرکوب معترضان یاری دهد. ناظران اعتقاد دارند که حضور بحرین در این نشست برای جلب حمایت رژیم صهیونیستی برای الحاق بحرین به عربستان‌سعودی است تا از این طریق شاید مقامات بحرین بتوانند اعتراضات مسالمت آمیز مردمی برای ایجاد دولتی دموکراتیک در این کشور را سرکوب کنند.

این در حالی است که رییس پارلمان اروپا سرکوب‌گری رژیم بحرین علیه مردم را محکوم کرد.

رسالت

1) مذاکرات با 1+5 بر سر اصول ایران نیست

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101746

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: «به طور قطع مذاکرات آتی ایران با 1+5 بر سر اصول کشورمان به‌ویژه حق مسلم دست‌یابی به انرژی هسته‌ای نیست.» پرویز سروری در گفت‌گو با خبرنگار فارس در اسلام‌شهر اظهار داشت: «طرف‌های غربی اگر می‌خواهند این مذاکرات نیز به سرنوشت گفت‌گوهای قبلی دچار نشود، باید واقعیت را پذیرفته و درباره حقوق مسلم ایران چانه‌زنی نکنند.» وی تاکید کرد: «به طور قطع در این دور از گفت‌گوها نیز مانند گذشته، دیپلمات‌های ایرانی درباره اصول ما مذاکره نکرده و تداوم برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای در داخل خاک کشورمان جز خطوط قرمز ما خواهد بود.»

2) فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: بزرگ‌ترین قدرت‌های دنیا هم از ایران می‌ترسند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=101755

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: «اقتدار و شکوه ایران آن‌چنان است که در دنیا درخشان بوده و بزرگ‌ترین قدرت دنیا نیز از قدرت ایران می‌ترسند.» به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر سردار علی رزم‌جو در نشست با مدیران دست‌گاه‌های اجرایی استان بوشهر با اشاره به نزدیک شدن به سال‌گرد فتح خرمشهر اظهار داشت: «فتح خرمشهر درس بزرگی برای بشریت بود که اگر ملتی برای خدا و آرمان‌های الهی مجهز و متحد شوند آن ملت پیروز است. اقتدار و شکوه ایران آن‌چنان است که در دنیا درخشان بوده و بزرگ‌ترین قدرت دنیا نیز از قدرت ایران می‌ترسند. »

همشهری

1) واکنش سردار رمضان شریف به ادعای مطهری،سپاه دخالتی درانتخابات نداشت

http://www.hamshahrionline.ir/news-171299.aspx

مسوول روابط عمومی کل سپاه در پاسخ به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دخالت سپاه در امر انتخابات مجلس و حمایت از برخی کاندیداها هرگونه دخالت در انتخابات را رد کرد.

سپاه‌نیوز نوشت: سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسوول روابط عمومی کل سپاه با رد هرگونه دخالت سپاه در انتخابات اخیر مجلس اظهار داشت: «سپاه وام‌دار هیچ جریان و جبهه سیاسی نبوده و هرگز خود را در دایره محدود آن‌ها تعریف نکرده و نخواهد کرد.»

2) سید محمد خاتمی مطرح کرد: «زنده باد مخالف من» یک شعار بنیادین است

http://www.hamshahrionline.ir/news-171292.aspx

سید‌محمد خاتمی رییس جمهوری سابق کشورمان در دیدار با جمعی از جوانان که به مناسبت سال‌گرد واقعه دوم خرداد انجام شد درباره اصلاحات و سرنوشت آن گفت: «اصلاحات درون نظام است و حذف نمی‌شود.» وی افزود: «اصلاحات اصولی داشته که کم‌و‌بیش روشن است. در درون نظام است و تقویت آن را با جلوگیری از تحریف‌ها و انحراف‌ها و تغییر سیاست‌ها و رفتارهایی که با موازین مورد نظر مردم که در انقلاب بوده و با معیارهای قانون اساسی می‌خواند و این جریان حذف شدنی نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,