Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
قسمت هجدهم

«کوچه پس کوچه/ سلام می‌کنم به خرداد»

2012 May 22

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آن‌جایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است. یعنی به صورت صمیمی خدمت‌تان بگویم که آن‌چه در زیر می‌خوانید آن چیزی نیست که می‌شنوید. چرا؟ اگر برنامه را بشنوید متوجه خواهید شد که این برنامه به صورت شنیداری مفهوم پیدا می‌کند شنونده جان.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بخش اول اهم اخبار:

به گزارش سایت ملی – مذهبی: فریبرز رییس‌دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران دوشنبه اول خرداد ۱۳۹۱، جهت اجرای حکم یک سال زندان خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. دکتر فریبرز‌ رییس‌دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران در پی مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی و انتقاد به طرح هدف‌مندسازی یارانه‌ها از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش بالاترین: علی مطهری٬ نماینده مجلس از دخالت مستقیم سپاه پاسداران در انتخابات مجلس نهم در برخی از حوزه‌های انتخابیه به نفع نامزد‌های خاص خبر داد. وی در نطق روز یک‌شنبه 31 اردی‌بهشت گفت: «انتخابات مجلس نهم حایز نقاط قوت بسیاری بود اما از نقاط ضعف آن، دخالت سپاه پاسداران در برخی حوزه‌ها و حمایت از کاندیداهای مورد نظر خود بود که بسیاری از کاندیداها این مسئله را تایید می‌کنند.»

ایران برای سومین بار پیاپی قهرمان جام جهانی‌ کشتی‌ فرنگی‌ شد.

مادر مصطفی کریم بیگی، یکی از جان باختگان حوادث پس از انتخابات می‌گوید: «به تازگی سنگ قبر فرزندم را شکسته‌اند اما این اقدام‌ها نه تنها مرا ساکت نمی‌کند بلکه با صدای بلندتری فریاد خواهم زد تا این ظلم را علیه خانواده‌های کشته شدگان تمام کنند.»

جمله قصار:

به گزارش ایسنا دبیر ستاد بزرگ‌داشت ارتحال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی گفت: «ایشان (سید حسن خمینی) از نظر علم و اخلاق و تسط بر زبان خارجی و مسایل بین‌المللی و هم‌چنین خوش‌تیپی سرآمد هستند، ولی به دنبال ریاست نیستند و اگر کسی فکر می‌کند که منافع گروهی‌اش اقتضا‌ می‌کند که بیت امام را درگیر مسایل این چنینی بکند سود می‌کند، باید بداند که ضرر می‌کند.»

سوتی هفته:

خبرگزاری فارس نوشته است: از سوی دیگر سایت رادیو کوچه وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار سخنان مطهری در جلسه امروز مجلس نوشت: علی مطهری، نماینده منتقد دولت در مجلس شورای اسلامی در نطق روز یک‌شنبه، 20 مه، خود در صحن علنی مجلس از دخالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخی از حوزه‌های انتخابیه مجلس نهم خبر داده است. در همین راستا یک عدد مصاحبه کردیم با بنیان‌گذار رادیو کوچه که بشنوید.

بخش دوم اهم اخبار:

گزارش رادیو کوچه: احتمال شکایت سپاه از مطهری، نماینده مجلس. مسوول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز یک‌شنبه، 20 مه، در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دخالت سپاه در انتخابات مجلس نهم و حمایت از برخی کاندیداها را ادعایی بی‌اساس خوانده و آن را تکذیب کرده است.

مردم آذربایجان در شهرهای ارومیه و تبریز روز دوشنبه اقدام به تجمع مسالمت‌آمیز زدند که با حمله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و ده‌ها نفر دستگیر شدند.

من گژپچ همایونی با هجدهمین برنامه کوچه پس کوچه در دومین روز این ماه گرامی با شما بودم. به امید آن روز که نقش آزادی را خاطره کنیم. خوب باشید، صبور باشید، تا شنبه خداحافظ.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,