Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
در پی اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه،

«برخورد پلیس با تجمع اعتراضی مردم در ارومیه»

2012 May 22

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌ها از شهر ارومیه، حاکی از برخورد پلیس با تجمع عده‌ای از مردم در اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه و بازداشت تعدادی از معترضان است.

این تجمعات در شرایطی انجام شده که فرمان‌داری ارومیه در اطلاعیه‌ای صدور مجوز برای برگزاری تظاهرات را رد کرده و برگزاری هرگونه گردهم‌آیی در این روز را غیرقانونی دانسته است.

با این حال، برگزاری تجمعات اعتراضی از ساعت ۷ بعد‌از‌ظهر دوشنبه، 21 مه، و حضور چند صد نفر از معترضان در این تجمعات آغاز شد.

گروهی از فعالان مدنی و مدافعان محیط زیست در آذربایجان، پیش‌تر در فراخوانی از مردم خواسته بودند تا برای اعتراض به سیاست‌های دولت در ارتباط با دریاچه ارومیه، روز گذشته دست به تجمع اعتراضی بزنند.

یک شاهد عینی نیز اظهار داشته که نیروهای پلیس، برای پراکنده کردن معترضان در ارومیه اقدام به ضرب و شتم آنان با باتوم و شلیک گاز اشک‌آور کرده‌اند.

به گفته این شاهد، این نیروها هم‌چنین با گلوله‌های رنگی به مردم شلیک کرده‌اند تا به گفته وی بعدها بتوانند کسانی که هدف این گلوله‌ها قرار گرفته‌اند را شناسایی و دستگیر کنند.

پیش از این نیز برخی از شهروندان از وضعیت امنیتی در این شهر خبر داده بودند.

در سال‌های اخیر، شماری از حامیان محیط زیست در ایران نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه هشدار داده و سیاست‌های دولت را عامل گسترش این پدیده دانسته‌اند.

 بیشتر بخوانید:

«صدور حکم برای یازده نفر از فعالان آذربایجان»

«حبس و شلاق محکومیت معترضان به خشک‌شدن دریاچه ارومیه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,