Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
حضور چشم‌گیر مردم پای صندوق‌های رای،

«برگزاری روز دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر»

2012 May 24

خبر / رادیو کوچه

پس از پایان روز نخست انتخابات ریاست جمهوری در مصر، صبح پنج‌شنبه، 24 مه، روز دوم و پایانی آن آغاز شده است و میلیون‌ها مصری فرصت یافته‌اند طی دو روز رای خود را به صندوق‌ها بیندازند.

این روی‌داد که از آن به عنوان «انتخابی تاریخی» یاد می‌کنند 15 ماه پس از سقوط حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر پس از اعتراضات مردمی در این کشور به وقوع پیوسته است.

گزارش‌ها از مصر از تشکیل صف‌های طولانی در برابر حوزه‌های انتخاباتی در روز اول انتخابات در شهرهای مختلف این کشور حکایت دارند.

از بامداد روز چهارشنبه، 23 مه‌، رای‌دهندگان مصری برای شرکت در انتخاباتی که رسانه‌های همگانی مصر آن را «انتخابی تاریخی» نام نهاده‌اند به پای صندوق‌های رای رفتند تا رییس جمهوری آینده این کشور را از میان دوازده نامزد باقی مانده برای احراز این سمت برگزینند.

شورای نظامی حاکم بر مصر تضمین کرده که انتخاباتی آزادنه برگزار کند تا زمینه استقرار دولت جدید منتخب مردم مصر به‌وجود آید.

برای برگزاری انتخابات، سیزده هزار شعبه اخذ رای در سراسر مصر کار خود را از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز کردند. تعداد واجدان شرایط شرکت در این انتخابات 50 میلیون نفر اعلام شده است.

رییس جمهوری آینده باید حداکثر مطلق آرا را به دست آورد و در صورتی که هیچ‌یک از نامزدهای شرکت‌کننده در مرحله اول به کسب این میزان از آرا موفق نشود، انتخابات مرحله دوم با حضور دو نامزد حائز بیش‌ترین شمار آرا در روزهای 16 و 17 ژوئن برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

«آغاز رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری مصر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,