Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
سکانس آخر

«کیارستمی در کن، فرهادی در پاریس»

2012 May 25

مهدی/ رادیو کوچه

«مثل یک عاشق فیلم جدید کیارستمی در کن 2012»

فیلم «مثل یک عاشق» جدیدترین ساخته «عباس کیارستمی» کارگردان بین‌المللی ایران که در بخش مسابقه اصلی شصت و پنجمین جشن‌واره فیلم کن حضور دارد، شب گذشته برای اولین بار به نمایش درآمد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«مثل یک عاشق» با نقش‌آفرینی بازی‌گران ژاپنی در این کشور ساخته شده و محصول مشترک ژاپن و فرانسه است.

«فیلم جدید اصغر فرهادی با بازی ماریون کوتیارد»

تهیه‌کننده‌ی فیلم جدید فرهادی نکات قابل توجهی از فیلم جدید این کارگردان ایرانی اشاره کرده که شاید مهم‌ترین آن‌ها حضور ماریون کوتیار بازی‌گر مشهور فرانسوی و برنده‌ی جایزه اسکار در این پروژه ‌است.

شرکت ممنتو فیلم که پیش از این پخش اروپایی دو فیلم آخر فرهادی «درباره‌ الی…» و «جدایی نادر از سیمین» را بر عهده داشته، قرار است فیلم جدید فرهادی را در فرانسه تهیه کند. به گزارش اسکرین دیلی، الکساندر ماله‌گی امروز از سوی شرکت ممنتو فیلم اینترنشنال اعلام کرده که فیلم جدید فرهادی پاییز امسال با بودجه‌ای 11 میلیون یورویی در پاریس کلید خواهد خورد. به گفته‌ی ماله‌گی فرهادی هم‌اکنون مشغول بازنویسی فیلم‌نامه‌ی کار جدید خود است. این فیلم نیز همانند کارهای قبلی فرهادی تریلر احساسی و اجتماعی است که با تعلیق و چرخش‌های داستانی خود نفس تماشاگر را از ابتدا تا به انتها حبس خواهد کرد.

«درگیری مجدد بر سر خانه سینما»

مدیر کل نظارت ارزش‌یابی سازمان سینمایی با اشاره به مصاحبه رییس دیوان عدالت اداری و اعلام خبر نقض حکم وزارت ارشاد در ارتباط با انحلال خانه سینما از سوی وی گفت: «اگر در اصل مصاحبه دقت کنید می‌بینید که از حکم انحلال خانه سینما یک اشکال شکلی گرفته شده و طبیعی است که با رفع آن اشکال، حکم «انحلال» می‌تواند هم‌چنان برقرار باشد.»

وی ادامه داد: «ضمن آن‌که، اساسا هنوز نظر دیوان عدالت اداری به وزارت ارشاد نرسیده است و ما هم مانند رسانه‌ها، این موضوع را تنها از طریق مصاحبه رییس محترم دیوان عدالت اداری متوجه شدیم. اعلام حکم به این شکل، برای ما کمی غیرعادی است که چرا باید چنین موضوعی به صورت مصاحبه رسانه‌ای اعلام شود نه نامه رسمی.»

 سجادپور در پایان سخنانش، با اشاره به این‌که معاونت حقوقی وزارت ارشاد پاسخی در این باب تنظیم کرده است، تصریح کرد: «از نظر ما هم‌چنان «تعطیلی» خانه سینما برقرار و قطعی است.»

«بازگشت وودی آلن به سینمای کمدی»

با پیوستن «بابی کاناواله» به فهرست بازی‌گران اصلی فیلم جدید «وودی آلن» به زودی فیلم‌برداری این کمدی جدید آغاز می شود.

این فیلم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است بر خلاف چند اثر پایانی که از این کارگردان صاحب نام آمریکایی دیده‌ایم، فضایی کمدی دارد و باید گفت که گویا وودی آلن قصد دارد تا به سبک و سیاق گذشته خود بازگردد.

در این فیلم بازی‌گرانی چون «کیت بلانشت»، «بردلی کوپر» و «الک بالدوین» به ایفای نقش خواهند پرداخت.

وودی الن سال گذشته اسکار به‌ترین فیلم‌نامه اورجینال را برای نگارش فیلم‌نامه «نیمه شب در پاریس» دریافت کرد و امسال نیز «از رم با عشق» را آماده نمایش دارد.

«لطیفی و سریالی دیگر در نمایش خانگی»

سریال «ساخت ایران» به کارگردانی محمد‌حسین لطیفی بعد از گذشت چندین قسمت توانست مخاطبان خود را پیدا کند.

سریال نمایش خانگی «ساخت ایران»، اواخر سال گذشته وارد بازار شد، این سریال با توجه به حضور ستارگان سینمای ایران از جمله محمدرضا گلزار و امین حیایی پیش‌بینی می‌شد در همان قسمت‌های اول بتواند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند، اما پیش‌بینی‌ها چندان موفق نبود.

با گذشت چندین قسمت از سریال و شکل‌گیری شخصیت‌های داستان، این سریال که دومین تجربه سریال‌سازی لطیفی برای شبکه نمایش خانگی است، مخاطبان زیادی را جذب کرده و تیراژ آن به 800 هزار نسخه رسیده است.

سریال «ساخت ایران» به کارگردانی محمد‌حسین لطیفی و تهیه‌کنندگی سید امیر پروین حسینی و منصور سهراب‌پور در ایران، پاریس و بیروت فیلم‌برداری می‌شود.

«ساخت ایران» سومین سریال شبکه نمایش خانگی پس از قلب یخی و قهوه تلخ است که سری اول آن شامل قسمت‌های یک و دو در هفته سوم اسفندماه عرضه شد. این سریال را محمدحسین لطیفی کارگردانی کرده که پیش از این فصل‌های اول و دوم سریال قلب یخی را برای عرضه در شبکه نمایش خانگی ساخته بود. محمدرضا گلزار و امین حیایی در کنار فرهاد اصلانی، بهنام تشکر، بهاره رهنما، گوهر خیراندیش، الیکا عبدالرزاقی، مهران رجبی و … از بازی‌گران این مجموعه هستند. در تیم تولید سریال، محمدحسین لطیفی به عنوان کارگردان از قلب یخی و خشایار الوند به عنوان نویسنده از قهوه تلخ آمده‌اند. برخی بازی‌گران هم از میان بازی‌گران این دو سریال انتخاب شده‌اند. امین حیایی پیش از این در قلب یخی حضور داشت و الیکا عبدالرزاقی هم از بازی‌گران قهوه تلخ بوده است. از طرف دیگر، بهنام تشکر و پروین قائم‌مقامی پیش از این در سریال موفق «ساختمان پرشکان» حضور داشتند و در این سریال نیز به ایفای نقش می‌پردازند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,