Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
به دلیل درج خبر غیر واقع از سوی یک خبرگزاری

«وزیر اطلاعات از خبرگزاری فارس شکایت کرد»

2012 May 25

خبر / رادیو کوچه

در پی انتشار خبری در خصوص اظهارات حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از سوی خبرگزاری نیمه رسمی فارس این وزیر کابینه محمود احمدی نژاد از فارس شکایت کرد. دلیل این شکایت انتشار خبری «خلاف واقع» در مورد اظهارات او در خصوص محمود احمدی نژاد اعلام شد.

در خبر فارس ذکر شده بود که آقای مصلحی در مورد اظهارات رییس جمهوری اسلامی در مورد سکه و ارز سکوت می کند.

آقای احمدی نژاد در سفر اخیر استانی خود در مشهد نوسانات سنگین ارز و سکه در بازار ایران را ناشی از فعالیت دشمنان و عدم درایت وزارت اطلاعات خوانده بود.

در اطلاعیه ای که از سوی روابط عمومی وزارت اطلاعات منتشر شده ذکر شده است: «به دنبال انتشار خبر خلاف واقع و کذب خبرگزاری فارس در روز چهارشنبه مورخ سوم خرداد ۹۱ تحت عنوان وزیر اطلاعات: «فعلن راجع به اظهارات رییس‌جمهور سکوت می‌کنم» مبنی بر سکوت وزیر اطلاعات در برابر اظهارات آقای احمدی نژاد در خصوص موضوع سکه و ارز،‌ وزارت اطلاعات ضمن اعتراض شدید به فضاسازی خارج از عرف و خلاف اخلاق حرفه‌ای، تخلف انجام شده خبرگزاری مزبور و انتساب خبر فوق به آقای مصلحی را به دادستان عمومی و انقلاب استان تهران منعکس و اعلام شکایت نموده است.»

لازم به یاد‌آوری است حیدر مصلحی پیشتر از سوی محمود احمدی نژاد از کار برکنار شده بود که با نفوذ رهبر ایران به کار خود بازگشت. گفته می شود آقای احمدی نژاد به همین دلیل ده روز خانه نشینی پیشه کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,