Saturday, 18 July 2015
24 September 2021

«خبرهای بیست و پنجم مه ۲۰۱۲»

2012 May 25
علی رغم عدم اعلام رسمی

«شهرام امیری محکوم به زندان و تبعید شد»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

بنابر برخی گزارش ها با حکم شعبه هفتم دادگاه نظامی تهران، شهرام امیری محقق در حوزه رادیو ایزوتوپ های پزشکی دانش گاه صنعتی مالک اشتر به ده سال زندان و پنج سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شده است.

به گزارش صبح امروز وی متهم به ارتباط مجرمانه با کشورهای متخاصم و اقدام علیه امینت ملی و در اختیار گذاردن اطلاعات طبقه بندی شده به دشمن بوده است. گفته می شود این محقق که پیشتر در استقبال رسمی از کشور آمریکا توسط دفتر حفظ منافع ایران به کشورش بازگردانده شده بود نزدیک به بیست ماه در بازداشت به سر برده است.

آقای امیری در خرداد سال ۱۳۸۸ در سفر به عربستان ناپدید شده بود که این موضوع توسط دولت ایران دزدی یک دانشمند هسته ای یاد شد و پس از چند ماه ویدیوهایی از وی در یوتیوب منتشر شده که اظهار می کرد توسط عوامل سازمان اطلاعات آمریکا -سیا- از عربستان ربوده شده و به کشور آمریکا آورده شده است.

اظهارات آقای امیری و نکاتی که از سوی وزارت خارجه آمریکا و ایران منتشر می شد همواره توام با ضد و نقیض بوده است. در حالی که ۲۲ تیر ۱۳۸۹ او به عنوان قهرمان ملی با استقبال مقام های دولتی به ایران باز می گشت. وزارت خارجه آمریکا اظهارات وی را نادرست خواند و ذکر کرد که وی هیچ گاه ربوده نشده و دارای اطلاعات خاصی نبوده است.

پیشتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده بود آقای امیری به دلیل ربوده شدن در یک سفر خارجی مورد تحقیق قرار دارد.

………………………………………….. .

به دلیل درج خبر غیر واقع از سوی یک خبرگزاری

«وزیر اطلاعات از خبرگزاری فارس شکایت کرد»

خبر / رادیو کوچه

در پی انتشار خبری در خصوص اظهارات حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از سوی خبرگزاری نیمه رسمی فارس این وزیر کابینه محمود احمدی نژاد از فارس شکایت کرد. دلیل این شکایت انتشار خبری «خلاف واقع» در مورد اظهارات او در خصوص محمود احمدی نژاد اعلام شد.

در خبر فارس ذکر شده بود که آقای مصلحی در مورد اظهارات رییس جمهوری اسلامی در مورد سکه و ارز سکوت می کند.

آقای احمدی نژاد در سفر اخیر استانی خود در مشهد نوسانات سنگین ارز و سکه در بازار ایران را ناشی از فعالیت دشمنان و عدم درایت وزارت اطلاعات خوانده بود.

در اطلاعیه ای که از سوی روابط عمومی وزارت اطلاعات منتشر شده ذکر شده است: «به دنبال انتشار خبر خلاف واقع و کذب خبرگزاری فارس در روز چهارشنبه مورخ سوم خرداد ۹۱ تحت عنوان وزیر اطلاعات: «فعلن راجع به اظهارات رییس‌جمهور سکوت می‌کنم» مبنی بر سکوت وزیر اطلاعات در برابر اظهارات آقای احمدی نژاد در خصوص موضوع سکه و ارز،‌ وزارت اطلاعات ضمن اعتراض شدید به فضاسازی خارج از عرف و خلاف اخلاق حرفه‌ای، تخلف انجام شده خبرگزاری مزبور و انتساب خبر فوق به آقای مصلحی را به دادستان عمومی و انقلاب استان تهران منعکس و اعلام شکایت نموده است.»

لازم به یاد‌آوری است حیدر مصلحی پیشتر از سوی محمود احمدی نژاد از کار برکنار شده بود که با نفوذ رهبر ایران به کار خود بازگشت. گفته می شود آقای احمدی نژاد به همین دلیل ده روز خانه نشینی پیشه کرده بود.

………………………………………….. .


با اعلام وزارت نفت به منظور خود کفایی

«عقد تفاهم نامه سازمان بسیج و وزارت نفت»

خبر / رادیو کوچه

در پی اعلام وزارت نفت، این وزارت خانه تفاهم نامه ای را با سازمان بسیج با هدف دست یابی به خودکفایی در صنعت نفت ایران عقد کرده است.

این تفاهم نامه ده مادی ای با توجه به برنامه های کلان بسیج برای به کار گیری مهندس ها و متخصص های این نهاد شبه نظامی برای افزایش سرعت خود کفایی صنعت نفت بین محمد رضا نقدی رییس سازمان بسیج و رستم قاسمی وزیر نفت امضا شده است.

آقای قاسمی اظهار کرده که اجرای این تفاهم نامه می تواند باعث تحول در خودکفایی صنعت نفت باشد.

لازم به اشاره است قرارگاه خاتم الانبیا و قرارگاه های مهندسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال حاضر یکی از بزرگ ترین گروه های اقتصادی است که پروژه های بزرگ در ایران را در دست دارد. هم چنین سازمان بسیج سازمانی شبه نظامی از بخش های تابعه در سپاه پاسداران است. تحریم های بین المللی، قطع هم کاری شرکت های نفتی و فشار های اقتصادی از جمله مواردی است که می تواند وزارت نفت را به سوی عقد این قرارداد برده باشد.

………………………………………….. .
پس از بحران های سیاسی مصر

«برگزاری انتخابات در مصر»

خبر / رادیو کوچه

پس از سرنگونی حسنی مبارک اولین دور انتخابات آزاد مصر در روز پنج شنبه ۲۴ می در این کشور به پایان رسید. این اولین دور انتخاباتی است که پس از طی یک بحران در ۲۰۱۱ کشور مصر بعد از حذف آقای حسنی مبارک از صحنه سیاسی برگزار می شود.

این انتخابات در دو روز چهار و پنج شنبه در این کشور برگزار شده بود که تا ساعت ۹ شب به وقت محلی ادامه داشت. کمیسیون عالی انتخابات اعلام کرده که نتیجه این همه پرسی تا روز یک شنبه اعلام خواهد شد. اما هم اینک برخی منابع به آمار، محمد مرسی با ۲۷.۵ درصد، احمد شفیق با ۲۴.۸ درصد، ابوالفتوح با ۱۸.۳ درصد، صباحی ۱۷.۹ درصد و عمر موسا با پایین ترین درصد کسب آرا ۱۱.۵ درصد اشاره می کنند.

رسانه های مصری به نقل از فاروق سلطان رییس کمسیون عالی انتخابات اعلام کرده اند که ۵۰ درصد واجدین شرایط در انتخابات روز چهارشنبه و پنج شنبه شرکت کرده اند. در حال حاضر ۵۰ میلیون نفر مصری حق شرکت در انتخابات را دارند.

در این انتخابات سیزده نامزد تایید صلاحیت شده بودند که یک نفر پیش از آغاز انتخابات انصراف داد و رقابت به طور جدی میان پنج رقیب درگرفت. عبدالمنعم عبدالفتوح از اعضای سابق اخوان المسلمین، محمد مرسی عضو فعلی اخوان المسلمین، عمر موسا وزیر امور خارجه و احمد شفیق فرمانده نیروی هوایی دوران حاکمیت حسنی مبارک هم چنین حمدین صباحی سوسیالیست و از ناصری های مصر است که این دور به رقابت برخاسته اند.

وزیر کشور مصر اظهار کرده، اگر چه گزارش هایی در مورد ایجاد آشوب و درگیری در برخی حوزه های انتخاباتی رسیده اما وضعیت تحت کنترل بوده است.

پیش بینی می شود در صورت پیروزی کاندیدا هایی از دولت سابق، مصر شاهد آشوب های بعد از انتخابات باشد.

………………………………………….. .

با اعلام دبیر کنگره عوامل ضد میکروبی

«ایران دومین مصرف‌کننده آنتی‌بیوتیک آسیا»

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، ۲۴ می، شهناز آرمین، دبیر علمی کنگره عوامل ضدمیکروبی و مقاومت به آن‌ها، اعلام کرد: «ایران جزو ۲۰ کشور اول مصرف‌کننده آنتی‌بیوتیک است و پس از چین بیش‌ترین مصرف این دارو را در آسیا دارد.»

به گزارش کاغذ اخبار از  بی‌بی‌سی، شهناز آرمین مصرف نامناسب و غیرمنطقی داروهای ضدمیکروبی را باعث دشوار شدن درمان بیماری‌ها دانسته است.

به گفته وی سالانه حدود ۳ هزار میلیارد ریال آنتی‌بیوتیک در ایران مصرف می‌شود و این دارو حجمی نزدیک به نیمی از همه داروهایی را که پزشکان ایرانی تجویز می‌کنند، دارد.

شهناز آرمین اظهار داشت: «تداوم و رواج این فرهنگ نادرست ممکن است به عفونت‌های جزیی و در نهایت منجر به مرگ شود.

………………………………………….. .

پس از مرخص شدن از بیمارستان

«التون جان و عفونت شدید ریوی»

خبر / رادیو کوچه

بنابر گزارش ها روز پنج شنبه ۲۴ می «سر التون جان» از بیمارستان «سیدارز سینای» در لوس آنجلس مرخص شده است. التون جان که به دلیل عفونت شدید ریوی در این بیمارستان بستری شده بود مجبور است دست کم برای هفت روز تحت کنترل کامل برای وضعیت ریه اش باشد.

آقای جان برای برگزاری کنسرت پیانو در آمریکا به سر می برد. او بعد از بروز عوارض عفونت ریوی در تعطیلات هفته گذشته در اجرای برنامه در کاخ «قیصر» در لاس وگاس به این بیمارستان منتقل شد.

بنابر پیشنهاد پزشکان این بیمارستان وی دست کم برای هفت روز باید در استراحت کامل همراه با مصرف آنتی بیوتیک به سر ببرد. این بیماری باعث شده است که وی کنسرتی با عنوان «یک میلیون دلار پیانو» را لغو کند.

آقای جان با اظهار تاسف از لغو این کنسرت اعلام کرده که به زودی آن را برگزار خواهد کرد. او با عذر خواهی از طرف دارانش اعلام کرد آن ها را در «قصر قیصر» خواهد دید.

سر التون هرکیولس جان با نام اصلی رجینالد کِنِث دِوایت متولد ۱۹۴۷ خواننده، آهنگ ساز و پیانیست اهل انگلستان است. وی تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثارش در جهان فروش رفته است. این فروش و محبوبیت او را به یکی از برترین خواننده های جهان تبدیل کرده. او بیش از ۵۰ اثر در جدول ۴۰ ترانه برتر انگلستان ثبت کرده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,