Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
کمیته هم‌بستگی با خواست‌های دموکراتیک مردم ایران،

«صدور حکم ارتداد برای شاهین نجفی محکوم است»

2012 May 26

کمیته هم‌بستگی با خواست‌های دموکراتیک مردم ایران، با انتشار بیانیه‌ای صدور حکم ارتداد برای شاهین نجفی، خواننده رپ ایرانی که به تازگی از سوی مراجع تقلید شیعه در ایران صادر شده، انتقاد کرده است.

متن این بیانیه در پی آمده است:

نام بردن از امام نقی، در ترانه موزیک رپ توسط هنرمند مطرح آقای شاهین نجفی، خواب فقهای ولایت‌مدار و تاریک‌اندیشان دینی در ایران را برآشفت و صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، جعفر سبحانی، مسلم ملکوتی و محمد‌جعفر منتظری‌، رییس دیوان عدالت اداری، برای او حکم ارتداد صادر کردند.

متاسفانه  صدور این‌گونه احکام مجرمانه و ضد انسانی در ایران سابقه طولانی دارد و همواره از طرف بی‌مایگان و خشونت‌طلبان بی‌منطق‌ بر علیه آزادی‌خواهان، دگر‌اندیشان  و مخالفان به‌کار رفته است، اما استفاده از این حربه پوسیده و انزجار آور اعتقادی، در جمهوری اسلامی در قالب سناریو‌های سیاسی-امنیتی عواقب فاجعه بار‌تری داشته است.

گرچه مدت‌هاست که وجدان بیدار جامعه جهانی و کوشش آزادی‌خواهان ایرانی‌، مروجین و مسببین خشونت و ترور در ایران را در کنج ذلت و انزوا‌ قرار داده است و آن‌ها دیگر مثل گذشته به سادگی قادر به انجام اعمال مجرمانه خود نمی‌باشند، با این وجود تا رسیدن به شرایطی مطلوب‌، مخالفت جدی‌ و مبارزه پی‌گیر نیروهای آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب در مقابله با این‌گونه روش‌های شرم‌آور، بسیار ضروری بوده و نقشی حیاتی خواهد داشت.

ما برای پاس‌داری از حقوق پایه‌ای انسان، از جمله دفاع از آزادی بیان و ابراز اندیشه فارغ از ترس و وحشت، به ویژه ‌برای دفاع از ابتکار و خلاقیت هنرمندان برای آفرینش هنری بدون هراس از  مخاطرات جانی‌، صدور حکم ارتداد و قتل برای شاهین نجفی و هر گونه اقدام عملی برای اجرای این حکم ننگین را به عنوان عملی تروریستی محکوم می‌کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,