Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
قسمت نوزدهم

«کوچه پس کوچه/ایستاده است، یکه و تنها»

2012 May 26

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آن‌جایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است. یعنی به صورت صمیمی خدمت‌تان بگویم که آن‌چه در زیر می‌خوانید آن چیزی نیست که می‌شنوید. چرا؟ اگر برنامه را بشنوید متوجه خواهید شد که این برنامه به صورت شنیداری مفهوم پیدا می‌کند شنونده جان.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در روزگارانی که جهان در فتنه‌ی تعصب‌های کور می‌سوزد، این چنین انسانی همیشه دست بسته و ناتوان در میانه متعصبان پرخاش جوی ایستاده است یکه و تنها. از کتاب وجدان بیدار. اشتفان تسوانگ – ترجمان سیروس آرین‌پور. نشر و پژوهش فرزان روز 1376

بخش اول اهم اخبار:

به گزارش سحام نیوز گروهی از لباس شخصی‌ها با تجمع مقابل ساختمان «خانه سینما» نسبت به ادامه فعالیت این نهاد سینمایی هشدار داده و از قوه قضاییه به خاطر نقض حکم انحلال «خانه سینما» انتقاد کردند. دیوان عدالت اداری روز سه‌شنبه دوم خرداد اعلام کرد تصمیم وزارت ارشاد مبنی بر انحلال «خانه سینما» را نقض کرده است که این خبر با واکنش مقام‌های ارشاد مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد: به دنبال انتشار خبر خلاف واقع و کذب خبرگزاری فارس تحت عنوان «وزیر اطلاعات: فعلن راجع به اظهارات رییس ‌جمهوری سکوت می‌کنم» مبنی بر سکوت وزیر اطلاعات در برابر اظهارات آقای رییس جمهوری در خصوص موضوع سکه و ارز،‌ وزارت اطلاعات ضمن اعتراض شدید به فضاسازی خارج از عرف و خلاف اخلاق حرفه‌ای، تخلف انجام شده خبرگزاری مزبور و انتساب خبر فوق به آقای مصلحی را به دادستان عمومی و انقلاب استان تهران منعکس و اعلام شکایت کرده است.

جمله قصار:

آقا: اقتدار روز افزون ملت ایران نتیجه پایداری در مسیر بیعت الهی است. یعنی همه ملت و دنیا یه طرفن آقا یه صرف دیگه.

سوتی هفته:

شخصی با لباس روحانی آمده‌اند در تلویزیون و می‌گویند: فلسفه وجودی مگس آن است که هوای آلوده و سموم هوا را می‌مکد بعد هوا تمیز می‌شه.

بخش دوم اهم اخبار:

سحام نیوز: حسین رونقی ملکی وبلاگ نویس در بند، دست به اعتصاب غذا زده است. به گزارش سحام نیوز، حسین رونقی ملکی در اعتراض به وضعیت نامشخص خود و عدم صدور مرخصی استعلاجی و نیز مجوز درمان دست به اعتصاب غذا زد.

الف نوشت: ۴۱ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال کشور، تحصیلاتی در حد ابتدایی یا کم‌تر دارند. به بیان دقیق‌تر، براساس نتایج آخرین سرشماری کل کشور که از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده، تقریبن ۱۶ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال کشور بی‌سواد، و تقریبن ۲۵ درصد دارای تحصیلاتی حداکثر تا پنجم ابتدایی هستند.

رادیو کوچه: بنابر برخی گزارش‌ها با حکم شعبه هفتم دادگاه نظامی تهران، شهرام امیری محقق در حوزه رادیو ایزوتوپ‌های پزشکی دانش‌گاه صنعتی مالک‌اشتر به ده سال زندان و پنج سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شده است.

من «گژپچ همایونی» با نوزدهمین برنامه کوچه پس کوچه با شما بودم، خوب باشین صبور باشین، خداحافظ.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,