Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در کوچه‌های شهر- در آستانه سال‌گرد انتخابات 88

«جنبش سبز، چشم انتظار انتخابات آینده»

2012 May 26

بهنام فروهر / رادیو کوچه

behnam@koocehmail.com

خرداد که از راه می‌رسد یادآور وقایع سیاسی زیادی برای همه ایرانیان داخل و بعضن خارج از کشور است. سال 1388 و انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری در دور دهم و سرکوب اعتراضات مردمی در قالب جنبش سبز، از سوی نظام جمهوری اسلامی.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جنبش سبز، که زمانی خیابان‌های تهران و چند شهر بزرگ ایران را شاید به معنای واقعی کلمه به تسخیر خود درآورده بود و از سویی دیگر دل‌های حامیانش را، هم‌اکنون پس از سه سال از آن دوران شاید دیگر شکل پیشین خود را نداشته که چندین تعبیر از آن می‌شود.

اما سال 91 و خردادماه، بازهم انتخابات آن هم انتخابات مجلس در دور دوم و این بار حضور کم‌تر مردمی که دیگر شاید مانند گذشته اعتمادی به آن نداشته و از آن به نوعی به عنوان تصفیه حساب سه ساله استفاه کردند.

باز هم سال‌گرد انتخابات 88 دیگری در راه است و این‌بار حضور مردم در خیابان در هاله‌ای از ابهام و این‌که آیا نیاز به حضور خیابانی است.

در برنامه «در کوچه‌های شهر» این بار با امین، از دنبال‌کنندگان وقایع مربوط به ایران، هم‌راه شدیم تا نظرات او را به عنوان یک شهروند ایرانی جویا شویم.

با امین در خصوص برگزاری دور دوم انتخابات مجلس،  حضور مردم در این انتخابات و دیگر مسایل مربوط به آن به گفت‌وگو نشستم.

هم‌چنین از او پرسیدم در خردادماه زمان ایجاد جنبش مردمی ایران به نام «سبز»، آیا هنوز این جنبش آن فعالیت و تحرکی را که پیش‌تر داشته،‌ ادامه داده یا شکل این فعالیت‌ها تغییر کرده و یا اصلن چیزی به نام جنبش سبز هم‌چنان فعال است یا خیر؟

و در آخر در مورد نقش رسانه‌ها در آشکارسازی و نمایان کردن زوایای پنهان و ضعف‌های حکومت جمهوری اسلامی نظرش را جویا شدم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,