Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 7 خرداد 91

«پاسخ سلطانیه به فضاسازی‌ها درباره‌ی «فردو»»

2012 May 27

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) دانش‌جویان اقدامات ضد ایرانی آذربایجان را محکوم کردند

http://www.kayhannews.ir/910307/2.htm#other205

جمعی از انجمن‌های دانش‌جویی کشور از جمله مجمع دانش‌جویان آذری دانش‌گاه‌های تهران، بسیج دانش‌جویی 8 دانش‌گاه بزرگ تهران و انجمن دانش‌جویی حمایت از بیداری اسلامی در جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به اقدامات ضد اسلامی و ضد ایرانی مقامات جمهوری آذربایجان و توهین عوامل آن‌ها در مقابل سفارت ایران به مقدسات، این تحرکات را به‌شدت محکوم کردند.

2) رییس کل بانک مرکزی: بانک‌ها ارز دولتی را مخفیانه در بازار آزاد فروختند

http://www.kayhannews.ir/910307/4.htm#other401

بیست‌و‌دومین همایش سیاست‌های پولی و بانکی و میزگرد تخصصی تحلیل سیاست‌های پولی در چشم‌انداز اقتصادی دیروز در تهران برگزار شد. «سیدشمس‌الدین حسینی» وزیر اقتصاد در این همایش با بیان این‌که موضوع نظارت در بخش مالی از جمله بازار پول و صنعت بانک‌داری نقش بسیار تعیین کننده‌ای در ثبات اقتصاد کلان به هم‌راه دارد، گفت: «بحران‌های اقتصادی اغلب در بخش‌های مالی و پولی انتشار یافته‌اند». «محمود بهمنی» رییس کل بانک مرکزی نیز در همایش سیاست‌های پولی و مالی با عنوان نظارت بانکی بر سیاست‌های احتیاطی با بیان این‌که تسهیلات‌دهی بانک‌ها از حد مجاز تجاوز کرده‌است، گفت: «گزارش‌های مختلفی از انحرافات قابل توجه بانک‌ها در مصرف ارز داریم.»

دنیای اقتصاد

1) پاسخ سلطانیه به فضاسازی‌ها درباره‌ی «فردو»

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=302736

یک روز پس از برگزاری مذاکرات بغداد، تازه‌ترین گزارش فصلی آژانس اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران به‌طور غیررسمی منتشر شد. گزارشی که از مشاهده اورانیوم غنی‌شده تا سطح 27 درصد در تاسیسات اتمی «فردو» خبر داده‌است. «علی‌اصغر سلطانیه»، نماینده‌ی دایم ایران در آژانس، این گزارش را نشانه صلح‌آمیز بودن فعالیت‌ها و پیش‌رفت فن‌آوری ایران توصیف کرد. سلطانیه هم‌چنین در واکنش به مانور رسانه‌های غربی درباره بخشی از گزارش یادشده مبنی بر این‌که در «فردو» نشانه‌هایی از اورانیوم غنی‌شده تا سطح 27درصد دیده شده، گفته‌است: «همان‌گونه که در گزارش آژانس آمده‌است این امر یک بحث فنی عادی است که توسط کارشناسان در حال بررسی است.»

2) اختصاص 164 میلیارد تومان به آزاد‌راه تهران‌ – شمال

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=302740

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت: «با مصوبه دولت، بنیاد مستضعفان موظف شد هزینه 82 میلیارد تومانی خرید شرکت حفاری شمال را که باید به‌حساب خزانه واریز می‌کرد، به‌عنوان سهم وزارت راه در پروژه آزاد‌راه تهران-شمال محسوب کند». «احمد صادقی» در خصوص اختصاص مبالغ جدید به آزادراه تهران – شمال اظهار کرد: «بنیاد مستضعفان بابت خرید سهام شرکت حفاری شمال باید 820 میلیارد ریال به خزانه دولت واریز می‌کرد. در این راستا بنیاد مستضعفان و جان‌بازان موظف است سهم خود را که معادل 82 میلیارد تومان است نیز ارایه دهد و جمعن 164 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یابد.»

رسالت

1) رییس اداره سیاسی سپاه: حمله وقیحانه به سپاه راه‌برد کانونی جریان فتنه و معاندان است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=102457

رییس اداره سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: «حمله وقیحانه به ارکان نظام اسلامی از جمله سپاه و رهبری، راه‌برد کانونی جریان فتنه داخلی و معاندان خارجی است.» به گزارش فارس، «علی اشرف نوری» رییس اداره سیاسی سپاه در همایش سراسری مسوولان نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه به تشریح شرایط سیاسی داخلی و خارجی پرداخت و گفت: «هجمه‌ی بی‌سابقه جبهه‌ی غرب علیه انقلاب اسلامی بیان‌گر نقش مهم و تاثیرگذار آن در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی است.» وی افزود: «برخی جریانات داخلی- دانسته یا ندانسته- برای حمله به ارکان نظام اسلامی با دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام، هم‌سو شده‌اند.»

2) سردار سلامی: هیچ پای‌گاهی در منطقه خارج از تیررس موشک‌های ایران نیست

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=102455

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به این‌که هم‌اکنون هیچ پای‌گاهی در منطقه نیست که خارج از تیررس آتش موشک‌های الهام یافته از تفکر شهید «تهرانی‌مقدم» باشد، گفت: «امروز تن آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هنگامی که موشک‌های این قهرمان به‌غرش در می‌آید می‌لرزد.»

مردم سالاری

1) در آستانه افتتاح رسمی مجلس نهم صورت گرفت: دو نشست اصول‌گرایان برای انتخاب یک رییس

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=134890

در شرایطی که مجلس نهم امروز رسمن افتتاح می‌شود، منتخبان مجلس نهم در فراکسیون اصول‌گرایان دیروز در دو نشست جداگانه به بررسی موضوع انتخاب رییس و هیت رییسه‌ی مجلس نهم پرداختند تا اختلافات اصول‌گرایان برای انتخاب رییس مجلس آینده هم‌چنان ادامه داشته‌باشد.

2) پاسخ به نامه‌ی احمدی‌نژاد درباره استحاله لایحه بودجه در مجلس: لایحه دولت برای بودجه91 تورم‌زاتر بود

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20948#134892

پس از شایعاتی مبنی بر احتمال عدم ابلاغ قانون بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی توسط رییس جمهوری، سرانجام «محمود احمدی‌نژاد» قانون بودجه را ابلاغ کرد، اما هم‌راه با نامه‌ای که در آن از تغییرات وسیع در لایحه بودجه توسط نمایندگان انتقاد شده بود. احمدی‌نژاد این تغییرات را موجب استحاله لایحه بودجه و تبدیل آن به طرح نمایندگان دانسته و نسبت به اثر تورم‌زای آن هشدار داده بود. این نامه با انتقاد «احمد توکلی» رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مواجه شد، به‌طوری که او در نامه‌ای به احمدی‌نژاد پاسخ داد. وی در نامه خود دلایلی آورده که مطابق آن، نامه‌احمدی‌نژاد خلاف قانون و نادرست است.

ابرار

1) سومین جلسه دادگاه بیمه برگزار شد

http://sharghnewspaper.ir/News/91/03/07/32682.html

سومین جلسه دادگاه اختلاس بیمه روز گذشته در حالی برگزار و به اتهام هفت زن و 11 مرد رسیدگی شد که با دفاعیات آن‌ها مشخص شد سرکرده‌های این شبکه برای نقد کردن چک‌های اختلاس به اقوام و آشنایان خود نیز رحم نمی‌کردند.

2) قایم‌مقام پیشین سازمان انرژی اتمی: گزارش «آمانو» دچار سیاسی‌کاری شده‌است

http://sharghnewspaper.ir/News/91/03/07/32648.html

یک روز پس از برگزاری نشست بغداد میان ایران و 1+5، «آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش فصلی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران را منتشرکرد. «صادق ربانی»، قایم‌مقام پیشین سازمان انرژی اتمی معتقد است که این گزارش چندان تفاوتی با گزارش‌های پیشین ندارد، اگرچه دچار سیاسی‌کاری شده‌است. وی با بیان این‌که باید بررسی‌های خاصی انجام شود تا علت غنای 27‌درصدی اورانیوم مشخص شود می‌گوید: «این مسئله اگرچه از لحاظ فنی اهمیت چندانی ندارد و تفاوتی بین اورانیوم 20‌درصد و 27‌درصد وجود ندارد، اما از لحاظ سیاسی می‌تواند برای ایران دردسر ایجاد کند.» به گفته‌ی ربانی این امر در مذاکرات آتی مسکو تاثیرگذار خواهد بود هرچند که با حضور در کشور روسیه می‌توان به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات امیدواربود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,