Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
دادستان عمومی و انقلاب تهران:

«صدور کیفرخواستی علیه مدیر‌عامل پیشین بانک ملی ایران»

2012 May 28

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه یک‌شنبه، 27 مه، عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران، از صدور کیفرخواستی علیه مدیرعامل پیشین و متواری بانک ملی ایران خبر داده است.

عباس جعفری دولت آبادی هم‌چنین گفت: «پرونده محمودرضا خاوری به زودی به دادگاه ارسال خواهد شد.»

محمودرضا خاوری مدیرعامل پیشین بانک ملی در پی افشای اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی در شهریورماه 1390 از مقام خود استعفا داد و به کانادا رفت.

این در حالی است که در دوازدهمین جلسه دادگاه اختلاس بزرگ بانکی در ایران روز یک‌شنبه، مه‌آفرید خسروی، متهم اصلی پرونده در جلسه دادگاه اظهار داشت: «مسوولان جمهوری اسلامی در جریان کارهای من بوده و حتا خود آن‌ها جهت دور زدن تحریم‌ها معرفی نامه برای من صادر می‌کردند تا از این طریق به دولت کمک کنم.»

مه‌آفرید خسروی در این زمینه هم‌چنین به یکی از مسوولان مجمع تشخیص مصلحت نظام با نام اختصاری «م.ر» اشاره کرد که به نظر می‌رسید اشاره وی به محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد.

به گزارش ایسنا، این متهم گفت که «آقای م.ر از مسوولان مجمع تشخیص مصلحت نظام در منزلش، پارک لویزان، دفترش و در خیابان ظفر با من ملاقات و جلسه‌هایی را داشته است. من یک هشداری را در جلسه بعد به این افراد می‌‌دهم تا خودشان به دادگاه بیایند و همه چیز را بیان کنند.»

لازم به اشاره است یکی از نزدیکان اسفندیار رحیم‌مشایی، رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، نیز به عنوان مطلع در دادگاه حضور داشت.

بیشتر بخوانید:

«یکی از آقایان دولتی از جریان اختلاس حمایت کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,