Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
قسمت بیستم

«کوچه پس کوچه/ آتش زیر خاکستریم»

2012 May 29

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آن‌جایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است. یعنی به صورت صمیمی خدمت‌تان بگویم که آ‌ن‌چه در زیر می‌خوانید آن چیزی نیست که می‌شنوید. چرا؟ اگر برنامه را بشنوید متوجه خواهید شد که این برنامه به صورت شنیداری مفهوم پیدا می‌کند شنونده جان.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش کلمه: یکی از متهمان به نام «ح.الف» اعلام کرد که در جریان انتخابات مجلس هشتم، دست چک خود را با امضا و بدون رقم به آقای «م.ر» که در حال حاضر در دولت حضور دارد، داده بوده تا برای کمک به «نامزدهای بسیجی و ولایتمدار» جهت راه‌یابی به مجلس هزینه کند.

بخش اول اهم اخبار:

سحام نیوز: علی لاریجانی با کسب ۱۷۳ رای به عنوان رییس موقت مجلس نهم برگزیده شد.

خانواده حسین رونقی ملکی در مصاحبه با «روز» اعلام کردند که هیچ خبری از این زندانی سیاسی ندارند و او از زمان آغاز اعتصاب غذایش هیچ تماسی با خانواده‌اش نگرفته.

احمد رونقی ملکی، پدر حسین رونقی ملکی به روز گفت: «اگر پسرم بمیرد مسوولیت آن با کسانی است که قانون را زیر پا گذاشتند و پسر مرا از همه حقوق قانونی‌اش محروم کردند.»

به گزارش رادیو کوچه و به نوشته محمد مصطفایی: در روز سیزدهم اردی‌بهشت ماه سال جاری، فرمان‌ده نیروی انتظامی بجنورد آقای ستوان خلیل رضایی متوجه می‌شود که فردی که به صورت غیابی به هشت سال حبس محکوم شده است و شاکی پرونده‌اش حکم جلبش را ارایه داده بود، قرار است در مراسم عروسی در روستای بدرانلو شرکت کند. آقای رضایی شخصن (البته گفته شده است  و به نظر می‌رسد که گویا ایشان مقادیر بسیار زیادی رشوه دریافت کرده بودند) اسلحه کمری خود را پر از گلوله می‌کند و به هم‌راه معاون خود به نام ستوان براتی و یک سرباز وظیفه با لباس شخصی (نه لباس فرم مخصوص پلیس) به محل برگزاری مراسم عروسی می‌رود.

حبیب‌اله تیموری فردی است که تحت تعقیب قضایی قرار داشت و با پیش‌بینی درست فرمان‌ده کلانتری، در همان شب نیز در مراسم عروسی شرکت کرده بود. فرمان‌ده کلانتری با هم‌راهانش وارد محل برگزاری عروسی می‌شوند و حبیب‌اله را بازداشت می‌کنند. در لحظه بازداشت دست‌بند به دستان حبیب‌اله می‌زنند تا ایشان نتواند فرار کند. ماموران در آن زمان حکم مامویت یا دستور قضایی نشان نداده و حبیب‌اله در مقابل اعمال خشونت‌آمیز افراد لباس شخصی مقاومت می‌کند. در همان لحظه مامورین شروع به ضرب و جرح حبیب‌اله می‌کنند. شدت ضرب و جرح به گونه‌ای بود که تمام اندام حبیب کبود شده و دست و پایش بر اثر ضربات سخت می‌شکند. سه مامور که حبیب‌اله به زمین نشانده بودند متوجه حضور مردم می‌شوند. فرمان‌ده نیروی انتظامی اعلام می‌کند اگر جلوتر بیایید حبیب‌اله را می‌کشد و در همین لحظه به جای آن‌که از شلیک هوایی استفاده کند، از فاصله نیم متری سه گلوله بر سینه حبیب‌اله وارد کرده و او را به قتل می‌رساند. حاضرین از ماموران می‌خواهند که اجازه دهند حبیب‌اله به بیمارستان منتقل شود که با اندکی درنگ این کار انجام می‌شود اما برادر و عموی حبیب‌اله که در آن‌جا حضور داشت به صورت غیر‌قانونی بازداشت می‌شوند. برادر حبیب در همان شب توسط ماموران مجروح شده و برخی از استخوان‌هایش می‌شکند.

جمله قصار:

به گزارش نوروز: مسیر فعلی به سوی حکومت مطلقه فردی و یک نفره شدن سیاست‌ورزی اسلامی خواهد بود. آقای مصباح یزدی که از سال ۴۴ تا ۶۷ جمعن به مدت بیست و سه سال از صحنه انقلاب و دفاع مقدس غایب بود، ناگهان پس از رحلت رهبر فقید انقلاب یگانه مفسر انقلاب و جنگ و جمهوری اسلامی شد که به زعم مریدانش به تنهایی جای علامه طباطبایی و استاد مطهری را پر کرده است و اکنون حکم به حذف فرزند شهید مطهری می‌دهد و پس از حذف اصلاح‌طلبان فهرست نامزدهای دو تشکل روحانی سنتی با‌سابقه را بی‌اعتبار کرده است.

سوتی هفته:

آقا: هم‌کاری حقیقی و صمیمی با قوای دیگر و پرهیز از چالش‌های ناموجه نیز یک شاخص مهم دیگر و دارای سهمی تعیین کننده در اتحاد ملی است، که دل‌سوزان کشور همواره بر آن پای فشرده و منافع عمومی و وجاهت چهره ملت ایران در چشم جهانیان را در گرو آن دانسته‌اند. این توصیه عینن به دیگر قوای کشور و همه اشخاص و نهادهای مسوول نیز متوجه است. همه باید قانون را فصل‌الخطاب بدانند.

بخش دوم اهم اخبار:

اعظم طالقانی: آیا روز قیامت هم می‌گویید کسی مقصر نبود.

بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش خود از افزایش قیمت مواد خوراکی از ۷.۳ تا ۲۴۵.۵ درصد در یک‌سال منتهی به ۲۹ اردی‌بهشت ماه امسال خبر داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    CCySoT irbuelpjfkzy, [url=http://sbvlcpbgwpdc.com/]sbvlcpbgwpdc[/url], [link=http://weoznmoynjvu.com/]weoznmoynjvu[/link], http://driyadkmxoxu.com/