Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
عدم واکنش وزارت بهداشت و صدا و سیما،

«تب کریمه کنگو به تهران رسید»

2012 May 30

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، تب کریمه کنگو، که پیش از این در استان‌های شرقی این کشور شیوع پیدا کرده بود، خبرها از رسیدن این بیماری به تهران و حال وخیم دو شهروند به دلیل ابتلا به آن حکایت دارد.

به گزارش مهر، در این میان دست‌گاه‌های مسوول هم‌چون وزارت بهداشت و صدا و سیما جمهوری اسلامی هم‌چنان در زمینه اطلاع‌رسانی و راه‌های پیش‌گیری از این بیماری واگیردار کم‌کاری می‌کنند.

چندی پیش بیماری جدید که از طریق دام‌های آلوده از مرزهای شرقی وارد ایران شده بود به علت ناآشنایی افراد و کم‌کاری در اطلاع‌رسانی صحیح وزارت بهداشت و صدا و سیما در استان سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی فراگیر و به معضل بهداشتی جدید برای این کشور تبدیل شد.

این بیماری که در دور جدید ورودش 9 نفر را در خراسان رضوی مبتلا و منجر به جان‌باختن دو تن شده بود طی روزهای اخیر به تهران رسیده به طوری‌که اکنون حال دو شهروند وخیم گزارش شده است.

با این همه به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، مسوولان وزارت بهداشت و صداو سیما از کنترل این بیماری خبر داده و رسیدن آن به پایتخت را انکار می‌کنند.

یک کارشناس بهداشت با اعلام این‌که راه‌های پیش‌گیری از این بیماری آسان است اظهار داشت: «دام‌داران می‌توانند با سم‌پاشی از انتقال این بیماری که توسط حشراتی مانند کنه به وجود می‌آید جلوگیری کنند. ضمن این‌که مصرف‌کنندگان نیز می‌توانند با استفاده از دست‌کش در زمان تماس با گوشت و نگه‌داری آن ظرف مدت 48 ساعت در فریزر از راه‌های جلوگیری به ابتلا این بیماری است.»

 بیشتر بخوانید:

«جان‌باختن دو نفر بر اثر ابتلا به تب کنگو در مشهد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,