Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی،

«‌تعلیق فدراسیون قایق‌رانی ایران»

2012 May 30

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 30 مه، رییس کنفدراسیون بین‌المللی قایق‌رانی با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی خبر از تعلیق فدراسیون قایق‌رانی این کشور داده است.

به گزارش فارس، خوزه پرورنا، رییس کنفدراسیون بین‌المللی قایق‌رانی در نامه‌ای خطاب به محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی مبنی بر تعلیق موقت فدراسیون قایق‌رانی ایران آورده است: «ما به شدت از برکناری آقای دنیامالی و چند تن دیگر از روسای فدراسیون‌های ورزشی ایران ابراز نگرانی می‌کنیم. با توجه به این که آقای احمد دنیامالی دست‌آوردهای ملی و بین‌المللی زیادی برای ورزش قایق‌رانی ایران داشته است و هم‌چنین برای توسعه ورزش بانوان و آقایان در سطح جهانی اقدامات قابل توجهی انجام داده است از برخورد زننده با ایشان و برکناری وی دچار شوک شده‌ایم.»

وی در این نامه ادامه داد: «با توجه به چنین جای‌گاهی که ایشان در قایق‌رانی داشته‌اند برای فدراسیون جهانی بسیار سخت است که متوجه این حقیقت شویم که فردی مانند دنیامالی که کاملن قانونی و از طریق انتخابات مجمع قایق‌رانی، چنین پستی را در اختیار داشت بدون هیچ دلیل رسمی از سمت خود برکنار شود.»

خوزه پرورنا در انتها بیان داشت: «در نهایت ما از شما تقاضای اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط موجود آقای دنیامالی که کاملن قانونی انتخاب شده بودند را داریم و این که باید توضیح قانع‌کننده‌ای درباره قوانین حقوقی و دلایل برکناری ایشان وجود داشته باشد، در صورتی که وی انتخاب شده بود. به این ترتیب فدراسیون جهانی قایق‌رانی هیچ راه حلی جز تعلیق موقت فدراسیون قایقرانی ایران ندارد که منجر به از دست دادن سهمیه‌های المپیک ایران می‌شود. »

کنفدراسیون بین‌المللی قایق‌رانی در این نامه مهلت پاسخ‌گویی مسوولان مربوطه در ایران را تا تاریخ  5 ژوئن 2012  عنوان کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,