Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
ارتش آزاد سوریه:

«تعیین ضرب‌الاجل به دولت را تکذیب می‌کنیم»

2012 May 31

خبر / رادیو کوچه

پس از آن‌که رسانه‌های خارجی از تعیین مهلت برای حکومت سوریه از سوی ارتش آزاد این کشور خبر دادند، ارتش آزاد سوریه خبر اولتیماتوم به دولت برای خارج کردن واحدهای ارتشی از مناطق شهری را تکذیب و تعهد خود به توافق‌نامه صلح سازمان ملل را تکرار کرده است.

روز پنج‌شنبه، 31 مه‌، سرهنگ مصطفی عبدالکریم، سخن‌گوی ارتش آزاد سوریه، که مسوول عملیات مسلحانه علیه حکومت است، گفت که رهبری این نیرو ضرب‌الاجلی را برای خروج واحدهای دولتی از مناطق شهری تعیین نکرده است.

پیش‌تر، همه خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از فرماندهان ارتش آزاد سوریه گزارش کرده بودند که در صورتی که واحدهای ارتشی ظرف چهل و هشت ساعت به عملیات خود علیه معترضان پایان ندهند و از مناطق مسکونی شهرها خارج نشوند، ارتش آزاد سوریه خود را به حفظ توافق‌نامه آتش‌بس ملزم نمی‌داند.

براساس بخشی از توافق‌نامه‌ای که به ابتکار کوفی عنان، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای پایان خشونت در سوریه ارایه شده و دولت و مخالفان در سوریه آن را پذیرفته‌اند، قرار بوده است حکومت سوریه واحدهای ارتشی را از مناطق مسکونی خارج کند.

به گفته مخالفان، واحدهای نظامی هم‌راه با تسلیحات سنگین هم‌چنان در مناطق مسکونی مستقر هستند و با حمله مستقیم به غیرنظامیان و یا حمایت از عملیات طرف‌داران مسلح حکومت، تلفات سنگینی به مردم وارد کرده‌اند.

سرهنگ عبدالکریم گفته است که موضوع اولتیماتوم توسط تعدادی از فرماندهان عملیاتی ارتش آزاد مطرح شده بود بی‌آن‌که در این مورد، از رهبری این نیرو کسب تکلیف کرده باشند.

وی گفته است که ارتش آزاد هم‌چنان به توافق‌نامه صلح کوفی عنان متعهد است مگر آن‌که شورای ملی سوریه، که رهبری سیاسی مخالفان را برعهده دارد، تصمیمی متفاوت اتخاذ کند.

 بیشتر بخوانید:

«دولت سوریه برای اجرای آتش‌بس ۴۸ ساعت مهلت دارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,