Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
رسانه‌های داخلی ایران:

«معاونت در قتل، اتهام سعید مرتضوی»

2012 May 31

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز چهارشنبه، 30 مه، اتهام «معاونت در قتل» در خصوص پرونده بازداشت‌گاه کهریزک، به سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، تفهیم شده است.

به گزارش خبرگزاری ‌فارس، عبد‌الحسین روح‌الامینی، پدر محسن روح‌الامینی یکی از جان‌باختگان در بازداشت‌گاه کهریزک گفته است: «سعید مرتضوی با عنوان معاونت در قتل تفهیم اتهام شده است و ما هم منتظر تشکیل دادگاه هستیم.»

او در این زمینه اظهار داشت: «این شخص به دادرسی جلب شده است و این جلب به دادرسی مربوط به قبل از عید و هم‌چنین قبل از انتصاب وی در سمت ریاست سازمان تامین اجتماعی بوده است.»

روح الامینی درباره مراحل سیر پرونده مرتضوی گفت: «هنوز کیفرخواست این فرد صادر نشده است. اما او احضار شده و به عنوان معاونت در قتل عمد تفهیم اتهام شده است. ولی نمی‌دانم آخرین دفاع از او اخذ شده است یا خیر.»

او با بیان این‌که «امیدواریم هرچه زودتر کیفرخواست صادر شود» اظهار داشت: «بازپرس پرونده هنوز تاریخی برای صدور کیفرخواست تعیین نکرده اما گفته که کار تمام شده است و فقط باید پرونده را به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.»

این در حالی است که در خصوص اتهام سعید مرتضوی میان مجلس و دولت جمهوری اسلامی تنش‌هایی وجود دارد که به گفته برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله علی مطهری، احتمال استیضاح وزیر کار به دلیل انتصاب آقای مرتضوی به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی در مجلس نهم وجود دارد.

در همین رابطه نیز مدیر کل زندان‌های استان تهران روز سه‌شنبه، 29 مه، اعلام کرد‌ علی‌اکبر حیدری‌فر، یکی از سه قاضی متهم در پرونده بازداشت‌گاه کهریزک، با قرار بازداشت از سوی قاضی دادسرای کارکنان دولت روانه زندان اوین شده است.

 بیشتر بخوانید:

«مرتضوی استعفای خود را مشروط به موافقت رییس جمهوری نکرد»

 «انتقال حیدری‌فر، قاضی کهریزک به زندان اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd803729 cialis