Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
با ورود به دوران رکود

«صنعت شیر در آستانه ورشکسته‌گی»

2012 June 01

خبر / رادیو کوچه

در حالی که آقای احمدی­نژاد در سفر استانی اخیر خود اشاره به برنامه­ریزی جدی برای تامین منابع تولید ملی داشت و هم چنین وزیر جهاد کشاورزی در دو هفته قبل خبر از طرح ضربتی برای کنترل بازار شیر در ایران داد، گزارش می­شود تراز مالی شرکت­های تولیدکننده شیر و مواد لبنی ۱.۲۵ درصد رشد منفی داشته است.

به گزارش مهر حسین چمنی مشاور انجمن صنایع شیر ایران از کشتار دام­های شیری به وسیله دام­داران به دلیل زیان­ده بودن صنعت شیر خبر داده است. این مشاور با اشاره به رشد منفی درآمد دام­داران در این حوزه آن را از تبعات طرح هدف­مندسازی یارانه­ها خواند. وی با اشاره به افزایش قیمت حمل و نقل، مواد دارویی، علوفه و دست مزد و هم­چنین تحریم­ها علیه جمهوری اسلامی، عمده دلیل­های رشد منفی سود در صنعت شیر و لبنیات بر شمرده است.

به گزارش دویچه وله پیشتر وزیر جهاد کشاورزی خبر از اختصاص ۴۰ میلیارد اعتبار برای حمایت از تولیدات دامی داده بود. بنابر اظهار دام داران نرخ فروش و تمام شده در حدود ۹۰۰ تومان برای هر کیلو شیر خام است که نرخ یارانه­ای آن باید بنابر اظهار وزارت جهاد کشاورزی در حدود ۶۳۰ تومان باشد.

لبنیات یکی از عمده­ترین مواد در سبد غذایی مردم ایران محسوب می­شود که اینک به دلیل گرانی بهای آن در بحران حذف از سبد سرانه غذایی عده زیادی از ایرانیان قرار دارد.

 بیشتر بخوانید:

«زنان ایرانی و هیولای پوکی استخوان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,