Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
قسمت بیست‌و‌یکم

«کوچه پس کوچه/ بیا زیر چتر من»

2012 June 02

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آن‌جایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است. یعنی به صورت صمیمی خدمت‌تان بگویم که آن‌چه در زیر می‌خوانید آن چیزی نیست که می‌شنوید. چرا؟ اگر برنامه را بشنوید متوجه خواهید شد که این برنامه به صورت شنیداری مفهوم پیدا می‌کند شنونده جان.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

احمد بارون می‌اومد گفتم بگم بیای زیر چتر من با بچه‌ها همه زیر یه چتر باشیم احمد.

11 خرداد 1390 مصادف است با جان باختن فعال حقوق زنان و زندانی سیاسی ایرانی و از اعضای انجمن مادران صلح، هاله سحابی. بدن هاله سحابی، در تاریکی شب به خاک سپرده شد، بدن او در زیر نور شمع، و توسط دوستان خانوادگی، شست‌وشو و تدفین شد.

بخش اول اهم اخبار:

عاطفه نبوی، پس از تحمل سه سال زندان بدون مرخصی آزاد شد.

ماموران امنیتی به خانواده‌های عزت‌اله و هاله سحابی، اجازه برگزاری مراسم اولین سال‌گرد درگذشت و جان باختن آن‌ها در حسینیه ارشاد را ندادند.

به گزارش کلمه: پس از یک هفته فشار و تهدید رسانه‌ها و مسوولان دولتی که با لشکرکشی لباس شخصی‌ها، تخریب تابلوهای خانه سینما و حضور پلیس برای تهدید خانه سینما به پلمب هم‌راه بود، رییس هیت مدیره این تشکل مدنی اعلام کرد که با توجه به شرایط ویژه کشور، مشکلات بین‌المللی و بحران‌های اقتصادی که مردم با آن دست به گریبان هستند، فعالیت‌های خانه سینما به طور خودخواسته به حال تعلیق در می‌آید.

جمله قصار:

آقای اکبری‌نژاد: بنده و سایر خادمان دولت تا آخرین لحظه حضور در مناصب خود با همان روحیه و شتاب آغاز کار، خدمت‌گزاری را ادامه خواهیم داد.

سوتی هفته:

صدیقی: ولایت فقیه، ولایت شجاعت، شهامت، فقه و حکمت است. در هیچ جای دنیا مردم به صورت طبیعی در جریان سیاست تاثیر‌گذار نیستند، امام آن چنان بلوغی برای جامعه ما ایجاد کرد که با این بلوغ انتخاب مردم ما انتخاب الهی بود.

بخش دوم اهم اخبار:

طبق اخبار رسیده به کوچه پس کوچه آقای هاشمی میره تو فیس بوک بازی می‌کنه خیلی هم دوست داره.

وقتی دولت کریمه باشه تب کریمه هم می‌آد دیگه.

آیت‌اله موسوی اردبیلی: ایمان‌ها در معرض خطر است از مردم عذرخواهی کنید.

یه سایتی هست می‌گه: حداد عادل و هزینه‎ای که برای ادای تکلیف سیاسی از آبروی خود پرداخت و گفته خیلی هم طرف‌دار داره هو این‌ها اما آقای تاجزاده می‌گن که: در انتخابات مجلس ششم آقای حدادعادل رای کافی برای نماینده شدن کسب نکرد و نفر سی و سوم شد ولی آقای جنتی با ابطال غیرقانونی بیش از هفتصد هزار رای مردم تهران، او را روانه مجلس کرد. آقای علیرضا رجایی که در آن انتخابات رای آورد و به ناحق از ورود به مجلس محروم شد، اکنون در زندان است و آقای حدادعادل احساس تکلیف می‌کند که این بار نیز با اتکا و حمایت داماد خود بر کرسی ریاست مجلس نهم تکیه زند.

اکبری‌نژاد: آیا برای من و شمایی که اینجا نشسته‌ایم بالاتر از ریاست جمهوری مقامی هم هست؟ رییس مجلس هم اگر بشویم، باز به اندازه ریاست جمهوری نیستیم. زیرا رییس جمهوری بعد از مقام رهبری بالاترین مقام رسمی کشور است و نماد یک ملت است و اگر این در جهت تعالی انسان، در جهت اجرای عدالت و پاکی و احقاق حقوق ملت نباشد، خسر دنیال و الاخرت.

با بیست‌و‌یکمین برنامه کوچه پس کوچه من گژپچ همایونی با شما بودم شنونده جان. به روح تختی هی می‌خوام باهاش مصاحبه نکنم نمی‌شه این شما و این هم مصاحبه‌ای ویژه با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام: از اون موقعی که اعوذباله من الاشیطان رجیم بسم اله الرحمن الرحیم از اون موقعی که گژپچ همایونی اسمشم شبیه همونی که سرنگون شدن ایشون از موقعی که سخن‌رانیامو پخش می‌کنه من خیلی خوشم اومده تمام تلاشم اینه که صحبت‌هایی بکنم که جوان‌ها خوششون بیاد امروز هم خیلی مایل بودم در مورد فیس بوک صحبت بکنم شاهدیم که یه صحفحه فیس بوک که برای مردم هزینه ندارد نمی‌دونم این‌ها چطور هزینشون اما پول می‌گیریم ما برای هر کاری که بکنیم تبدیل به چندین دست‌گاه تلویزیون و رادیو می‌شود که میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد من خودم تحت تاثیر قرار گرفتم و یک ویدیو تصویر که با موبایل‌ها گرفته می‌شود به دنیا منتقل می‌شود که به نظر من این امری مبارک برای دنیا است البته مبارک سرنگون شد متاسفانه السلام علیکم و رحمته اله و برکاته.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,