Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
بشار اسد:

«کشورهای خارجی با تروریست‌های سوری ارتباط دارند»

2012 June 03

خبر / رادیو کوچه

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، در سخن‌رانی خود در پارلمان این کشور، روز یک‌شنبه، 3 ژوئن، از عمل‌کرد دولت برابر آن‌چه «عملیات‌ تروریست‌ها» در این کشور خوانده، دفاع کرده است.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، بشار اسد، در سخن‌رانی خود تاکید کرد که هم‌اکنون درگیری یک «جنگ با نیروهای خارجی» است و از اصلاحات در ساختار حکومت سوریه دفاع کرد.

این سخن‌رانی نخستین سخن‌رانی بشار اسد در یک ماه اخیر پس از انتخابات پارلمانی در این کشور است.

وی با اشاره به این‌که برخی از کشورها به مخالفان در سوریه کمک‌های نظامی می‌رسانند، تصریح کرد: «بیش‌ترین مشکل ما مواجه با عوامل خارجی است و عبور از این بحران مهم‌ترین کار پیش روی دولت است.»

اسد این‌بار به صراحت اعلام کرد که هم‌اکنون ارتباط میان کشورهای خارجی با اتفاقات سوریه مشخص شده است.

رییس جمهوری سوریه هم‌چنین کشتار صورت گرفته در روستای حوله در نزدیکی حمص را عملیات تروریست‌ها خوانده و آن را به شدت محکوم کرد.

این اظهارات در حالی صورت گرفته است که کوفی عنان، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، که برای مذاکره با اعضای اتحادیه عرب به دوحه، پایتخت قطر سفر کرده، هشدار داد‌ درگیری‌ها در سوریه به مرحله‌ای خطرناکی از تنش‌های فرقه‌ای رسیده است.

مقامات قطر از سازمان ملل خواسته‌اند تا ضرب‌الاجلی برای عملی شدن طرح صلح کوفی عنان تعیین کند.

به گفته آن‌ها بیش از این نمی‌توان در این مورد «وقت کشی» کرد.

گروه‌های مخالف بشار اسد گفته‌اند روسیه با حمایت از حکومت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، به مشکلی برای حل بحران سوریه تبدیل شده است.

این در حالی است که کوفی عنان نیز در دیدار دمشق از این که سخنان بشار اسد با عمل‌کردش مطابقت ندارد، ابراز ناامیدی کرده بود.

آقای عنان هم‌چنین اذعان کرده طرح صلح شش ماده‌ای او برای متوقف کردن خشونت‌ها در سوریه با شکست مواجه شده است.

بیشتر بخوانید:

«بیش از ۴۰ کشته در شهرهای مختلف سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,