Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
با اظهارات ضد و نقیض در شام­گاه پنج­شنبه،

«فقط آسمان ایران نورانی نشده است»

2012 June 08

خبر / رادیو کوچه

به گزارش شاهدان عینی در ایران شام­گاه پنج­شنبه هفتم ژوئن در اکثر نقاط نوری گسترده بخش­هایی از آسمان را برای دقایقی فراگرفته است. این نور که به گفته شاهدان پس از به وجود آمدن به شکل نیم­داره بخشی از آسمان را فرا گرفت پس از گسترده شدن و خروج نوری از میان آن ناپدید شده است. بنابر گزارش­های رسیده به رادیو کوچه در بسیاری از مناطق ایران این نور رویت شده است.

اگرچه این رخداد تداعی کننده موردهای مشابه به رویت اجسام غیرزمینی بود اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد نور را ناشی از رزمایش پدافند غیرعاملی اعلام کرد که از سوی این نیرو به طور یک­باره انجام گرفته. به گزارش روابط عمومی ستاد پدافند غیرعامل، این مانور  با هدف ارزیابی آمادگی واحدهای پدافندی کشور در رزمایشی سراسری با عنوان طلوع فجر برگزارشده است.

از سویی دیگر روسیه نیز طی گزارشی این نور ناشی از انجام آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای خود در شام­گاه پنج­شنبه خواند. اما گفته می­شود این نور نه تنها فقط در ایران و بخش­هایی از خاورمیانه مانند ایران و اسراییل، بلکه در بخش­هایی از اروپای شمالی نظیر نروژ، فنلاند و سوئد نیز دیده شده است. با توجه به رویت این انفجار نور در نقطه­های مختلف ایران و جهان همانند هم به نظر می­رسد این رخداد در سطح بالایی از جو به وجود آمده است. به­طور عمده از دوران جنگ سرد موضوع اجسام ناشناخته فضایی «UFO» از سوی برخی محقق­ها مطرح می­شود در حالی که برخی دیگر این رخداد­ها را ناشی از آزمایش­های نظامی شرق و غرب می­دانند.

در این میان اظهارات سازمان پدافند غیرعامل در خصوص مانور، آزمایش موشک بالستیک روسی و رویت آن در بخش­هایی از جهان در تناقض است.

یوتیوب

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iOEB7EgijjI[/youtube]

بیشتر بخوانید:

«آزمایش موشک بالستیک توسط ارتش پاکستان»

«پرتاب موفقیت‌آمیز موشک دوربرد توسط هند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,