Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
سوت

«ترس از بی‌آبرو شدن»

2010 January 06

محمدرضا/ رادیو کوچه

تیم‌ملی فوتبال ایران در شرایطی نه چندان مطلوب که طی 10 سال اخیر بی‌سابقه بوده‌است، امروز در دیداری تعیین‌کننده برای راه‌یابی به مسابقات جام ملت‌های 2011 آسیا به مصاف سنگاپور می‌رود.

راه‌یابی به مرحله نهایی مسابقات جام ملت‌های آسیا آسان‌ترین کار تیم ملی فوتبال ایران در سال‌های گذشته بوده‌است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌ملی‌ایران که داعیه ایستادن در صف اول مدعیان آسیا را دارد، هنوز شوک ناکامی از راه‌یابی به جام جهانی 2010 را هضم نکرده است که در اگر و امای صعود به جام ملت‌های 2011 آسیا گرفتار آمده‌است.

20100106-sport-soot-tarsazbiaberoyee

برای تیم قطبی همه چیز به خوبی پیش می‌رفت که شکست نابهنگام برابر اردن پیش آمد. همین باخت تمام حساب و کتاب تیم ملی را برهم ریخت و حال هرسه تیم سنگاپور، تایلند و اردن شانس صعود به جام ملت‌های آسیا از گروه پنج مرحله انتخابی این رقابت‌ها را دارند.

آن‌ها با انگیزه‌ای مضاعف در دو دیدار آتی به میدان خواهند آمد و بدون توجه به نام ایران برای راه‌یابی به جام ملت‌های آسیا تلاش خواهند کرد. این‌ها نشان می‌دهد تیم قطبی در دیدارهای آتی کار دشواری را مقابل حریفان درجه سه و چهار آسیایی پیش رو دارد.

تیم‌ملی‌فوتبال ایران امروز در ورزشگاه بیشان شهر سنگاپور به مصاف تیم ملی فوتبال این کشور می‌رود. دو تیم ایران و سنگاپور که با هفت و شش امتیاز به ترتیب سکوهای اول و دوم جدول رده‌بندی گروپنج مسابقات انتخابی جام ملت‌های 2011 آسیا را در اختیار دارند، در جدال برای صدرنشینی با هم روبه رو می‌شود. تیم ملی ایران با سنگاپوری که از تیم‌های درجه چهارم آسیاست و در آخرین رده بندی فیفا رتبه 110 را در اختیار دارد برای صدرنشینی گروه خود رقابت خواهدکرد.

تیم شانزدهم آسیا امروز رقیب اصلی تیم قطبی برای صعود به جام ملت‌های آسیاست! ملی‌پوشان فوتبال ایران که در دیدار رفت مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا همین تیم سنگاپور را با شش گل بدرقه کردند، امروز بازهم در حالی مقابل این تیم صف آرایی می کنند که لژیونرهای مطرح خود را در اختیار نخواهد داشت. تیم قطبی که در غیاب مردان تاثیرگذار خود در قامت یک تیم درجه دو آسیایی نشان می‌دهد، امروز کار دشواری را برابر میزبان با انگیزه‌اش خواهد داشت.

امتیازات تیم‌های حاضر در گروه پنج مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا بسیار نزدیک به هم است و با نتایجی که در دیدارهای امروز رقم می خورد، جابجایی‌هایی در رده‌بندی تیم‌های حاضر در این گروه به وجود خواهد آمد.

اگر تیم‌ملی‌فوتبال ایران امروز سنگاپور را شکست دهد، جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی این گروه حفظ می‌کند و صعودش به جام ملت‌های 2011 آسیا قطعی می‌شود. اما کم‌ترین تاوان شکست و تساوی در این بازی می‌تواند سقوط به رده‌های پایین‌تر گروه پنج باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,