Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
با حمله مخالفان مسلح به پای‌گاه ارتش،

«درگیری‌های سوریه به خیابان‌های دمشق کشید»

2012 June 09

خبر / رادیو کوچه

شماری از ساکنان و فعالان دمشق پایتخت سوریه روز شنبه، 9 ژوئن، مدعی شده‌اند که روز گذشته درگیری‌های مسلحانه در خیابان این شهر میان نیروهای دولتی و مخالفان روی داده است.

هم‌زمان با  درگیری‌های مسلحانه در دمشق که پیش‌تر یکی از پای‌گاه‌های مستحکم حکومت بشار اسد، رییس جمهور سوریه به شمار می‌آمد، فعالان سوری می‌گویند، تظاهرات‌هایی در نقاط مختلف سوریه‌ در روز جمعه روی داده است و دست‌کم بیست تن در این اعترضات کشته شده‌اند.

به گزارش رویترز، برخی از ساکنان منطقه حفاظت شده المزه در دمشق که در آن تعداد زیادی از سفارت‌خانه‌ها و مراکز امنیتی قرار دارد، گفتند که به دلیل شنیده شدن صدای تیراندازی، مجبور شدند به خانه‌های خود پناه ببرند.

از سویی دیگر سربازان ارتش در حالت آماده‌باش در خودرو‌ها در این مناطق مستقر شده‌اند.

به گفته فعالان، نیروهای ارتش آزاد سوریه – مخالفان مسلح بشار اسد- به یکی از پای‌گاه‌های امنیتی در منطقه یورش بردند. به همین دلیل نیروهای امنیتی با پشتیبانی خودروهای زرهی و شبه نظامیان به منطقه درگیری رفتند تا با این حمله مقابله کنند.

پیش از آن خبرهایی از انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در منطقه القادسیه دمشق منتشر شد که به کشته شدن دو نفر از جمله یک نیروی امنیتی انجامید.

این در حالی است که جمعه گذشته، مخالفان مسلح بشار اسد اعلام کردند به دلیل ادامه حملات نیروهای امنیتی به معترضان، دیگر به آتش‌بسی که برپایه طرح صلح کوفی عنان فرستاده ویژه اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد اجرای آن را پذیرفتند، پای‌بند نخواهند بود.

بیشتر بخوانید:

 «قتل‌عام‌ غیرنظامیان در دو روستای سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,