Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
احمد شفيق نامزد ریاست جمهوری مصر:

«اخوان‌المسلمین برای دین دکان باز کرده‌ است»

2012 June 09

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 9 ژوئن، احمد شفیق یکى از دو نامزد راه یافته به دومین دور انتخابات ریاست جمهورى مصر «اخوان‌المسلمین» را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: «این جماعت انقلاب را ربوده‌اند و با دین دکان باز کرده‌اند.»

او افزود: «اخوان‌المسلمین خواهان جوانانى هستند که دست‌بوس و مطیع باشند.»

وى که در برابر خود محمد مرسى نامزد اخوان‌المسلمین را دارد، در جریان رقابت‌هاى دور دوم انتحاباتى‌اش در یک کنفرانس مطبوعاتى که در یکى از هتل‌ها برگزار کرده بود گفت: «خطاب به دختران و پسران جوان مصر مى‌گویم که پذیرش اختلاف‌نظر و در پیش گرفتن مدارا یا روام‌دارى امرى ضرورى است و اختلاف‌نظر نباید انگیزه‌اى براى دشمنى باشد.»

احمد شفیق بیش از یک ماه نخست وزیرى حسنى مبارک را در آخرین روزهاى ریاست جمهورى‌اش بر عهده گرفته بود، از سوى مخالفانش به عنوان «وابسته به رژیم سابق» مورد حمله قرار مى‌گیرد. لیکن او مى‌گوید که مصر دگرگون شده و با توجه به تحولات جدید او را مردم به دور دوم برده‌اند. لذا مى‌خواهد جلوى پیش‌روى اسلام‌گرایان به‌ویژه اخوان‌المسلمین را بگیرد.

احمد شفیق خطاب به جوانان مصر تاکید کرد: «انقلابتان را به شما باز مى‌گردانم، آن‌ها تلاش کردند آن را از شما بربایند. براى شما فرصت‌ها را فراهم خواهم ساخت. شما حق دارید که آواز بخوانید و آرمان‌گرایى کنید. من از شما ایده‌ها و طرح‌هایتان را مى‌گیرم تا در جهت تحقق آن‌ها بکوشم.»

این اظهارات در حالی صورت گرفته است که پس از راه‌یابی احمد شفیق به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برخی از حامیان اسلام‌گرایان به دفتر آقای شفیق حمله کردند. این حملات در روز اعلام حکم دادگاه حسنی مبارک، رییس جمهوری پیشین مصر نیز که به حبس ابد محکوم شد صورت گرفت.

 بیشتر بخوانید:

«تعیین ضرب‌الجل برای تدوین قانون اساسی مصر»

 «ادامه تظاهرات در شهرهای مختلف مصر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8000203 Purchase Zoloft this site