Saturday, 18 July 2015
20 September 2021
قوه قضاییه جمهوری اسلامی:

«توقیف وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی عبدالرضا تاجیک»

2012 June 09

خبر / رادیو کوچه

به گزارش برخی رسانه‌ها، در روزهای اخیر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی وثیقه 500 میلیون تومانی عبدالرضا تاجیک، روزنامه‌نگار، را که اخیرن از ایران خارج شده است توقیف کرد.

به گزارش رادیو فردا، یک منبع آشنا به پرونده عبدالرضا تاجیک اظهار داشت: «عبدالرضا تاجیک آذرماه گذشته از کشور خارج شده است و قوه قضاییه در روزهای اخیر اقدام به ضبط وثیقه وی که سند خانه بوده کرده است.»

به گفته وی، خانواده آقای تاجیک مجبور شدند که برای آزاد کردن این سند 500 ‌میلیون تومان را به حساب قوه قضاییه بریزند.

وی اضافه کرد: «دایره اجرای احکام دادسری اوین در ابتدا اعلام کرده بود که سند خانه را ضبط می‌کند که با پی‌گیری خانواده آقای تاجیک، آن‌ها توانستند با مشکلات زیاد پول را تهیه کرده و به حساب قوه قضاییه بریزند. خانواده آقای تاجیک درخواست کرده بودند که وثیقه به صورت اقساط پرداخت شود ولی قوه قضاییه این تقاضا را نپذیرفت و اعلام کردند که وجه باید نقد پرداخت شود.»

عبدالرضا تاجیک، که در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 88 سه بار بازداشت شده بود، در دادگاه بدوی به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

عبدالرضا تاجیک پیش‌تر در خصوص زمان دادگاه بدوی خودگفته بود: «من شش سال زندان داشتم که دادگاه هم زمانی برگزار شد که با وثیقه بیرون بودم. حکم دادگاه تجدید نظر به من ابلاغ نشد و فقط برگه‌ای برای وثیق‌گذار رفته بود.»

این روزنامه نگار در ادامه گفته بود: «اولین‌بار من از روزنامه ایران متوجه شدم که دادگاه تجدید نظر حکم مرا تایید کرده است.»

عبدالرضا تاجیک اواسط آذر ماه گذشته از ایران خارج شد و هم اکنون در فرانسه به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید:

 «تایید حکم حبس تاجیک، روزنامه‌نگار و فعال ملی مذهبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,