Saturday, 18 July 2015
04 December 2023
علارغم ادامه قتل‌عام در برخی مناطق سوریه،

«مخالفت شدید روسیه با گزینه نظامی در سوریه»

2012 June 10

خبر / رادیو کوچه

علارغم وجود درگیری‌ها بین مخالفان مسلح بشار اسد و نیروهای دولتی در سوریه، روز شنبه، 9 ژوئن، سرگئی لاوروف،  وزیر امور خارجه روسیه گفته است که این کشور به طور فزاینده‌ای نگران وضعیت سوریه است.

به گزارش سی‌ان‌ان، با این حال آقای لاورف تاکید کرد اجازه نخواهد داد که شورای امنیت سازمان ملل متحد استفاده از نیروی نظامی برای حل و فصل اوضاع در سوریه را تصویب کند.

او گفت که وضعیت در سوریه «تنها هشداردهنده» است.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه کرد: «روسیه هم‌چنان بر این باور است که استفاده از نیروهای نظامی خارجی برای پایان دادن به بحران (در سوریه) می‌تواند به بی‌ثباتی در سراسر منطقه منجر شود و پیامدهای فاجعه باری به دنبال داشته باشد.»

در همین حال، درگیری بین مخالفان بشار اسد و نیروهای دولتی سوریه هم‌چنان ادامه دارد. مخالفان دولت گفته‌اند که در حمله جدید نیروهای دولتی به شهر درعا دست‌کم 20 تن و در درگیری‌های روز جمعه در مناطق مختلف سوریه 40 تن کشته شده‌اند.

آن‌ها گفته‌اند که در این حمله‌ها بخش غربی شهر درعا هدف قرار گرفته است.

هم‌زمان با انتشار گزارش‌ها از تداوم درگیری‌ها در سوریه، نشست اعضای شورای ملی سوریه، از گروه‌های مخالف دولت این کشور برای انتخاب یک رهبر جدید، ‌روز شنبه، نهم ژوئن در شهر استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

برهان غلیون که از زمان تشکیل شورای ملی سوریه در سپتامبر سال گذشته، رییس آن بود، از سمت خود استعفا داده است.

اختلاف‌نظرهای داخلی و ناتوانی در ایجاد ارتباطی قوی بین مخالفان دولت و گروه‌های شورشی در داخل سوریه، مورد انتقاد بوده است.

از سویی دیگر مقامات صلیب سرخ هشدار داده‌اند که یک میلیون و 500 هزار نفر در سوریه نیازمند کمک‌های امدادی بشردوستانه هستند.

هیت ناظران سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه گذشته و زمانی که راهی روستای قبیر بود، مورد حمله قرار گرفت.

با این حال، اعضای این هیت توانستند روز گذشته، جمعه، هشتم ژوئن، وارد این روستا شوند.

یک سخن‌گوی سازمان ملل متحد گفت که افراد حاضر در محل به این هیت گفته‌اند همه افرادی که در قبیر بودند «به جز تعداد اندکی، کشته شده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

 «درگیری‌های سوریه به خیابان‌های دمشق کشید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,