Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 21 خرداد 91

«ماموریت جدید آژانس در آستانه مذاکرات مسکو»

2012 June 10

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) ماموریت جدید آژانس در آستانه مذاکرات مسکو

http://www.kayhannews.ir/910321/2.htm#other202

نشست نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شام‌گاه جمعه (19 خرداد) پس از 8 ساعت بحث‌های فشرده در حالی در «وین» مقر آژانس پایان یافت که طرفین برای تداوم گفت‌و‌گوها توافق کردند. تحلیلگران سیاسی معتقدند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ماموریت آمریکا تلاش گسترده‌ای برای تاثیرگذاری بر فضای مذاکرات آینده ایران و گروه 1+5 در مسکو آغاز کرده‌است. «دیوید آلبرایت» رییس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل پیش از مذاکرات وین اعلام کرده بود که فقدان پیش‌رفت در این مذاکرات بر مذاکرات مسکو سایه خواهد انداخت.

2) سردار عراقی: پایدارترین امنیت را در نوار مرزی کشور داریم

http://www.kayhannews.ir/910321/2.htm#other205

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد که در حال حاضر پایدارترین امنیت در نوار مرزی کشورمان برقرار است. سردار «عبداله عراقی» در خصوص گروهک تروریستی «پژاک» و فعالیت آن‌ها بعد از پاک‌سازی منطقه غرب کشور از وجود این گروهک گفت: «یک‌سری اقدامات از سوی مسوولان سیاسی کشور در این‌خصوص در حال پی‌گیری است.» وی در ادامه افزود: «اما در خصوص امنیت استان‌های غربی و کرمانشاه باید بگویم در حال حاضر پایدارترین امنیت را در نوار مرزی کشورمان داریم.»

دنیای اقتصاد

1) بازگشت کارمندان انتقالی به تهران تکذیب شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=304378

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور گفت: «برگشت کارمندان منتقل شده به تهران صحت ندارد.»

«عبدالعلی تاجی» در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره اخباری مبنی بر برگشت دوباره کارمندان منتقل شده به تهران،گفت: «این مطالب شایعه است، صحت ندارد و تکذیب می‌شود.»

2) ابلاغ دستورالعمل نحوه پوشش دانش‌جویان توسط وزارت کشور

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=304428

قایم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: «دستورالعمل پوشش دانش‌جویان ابلاغ شده و اول مهر ماه سال جاری اجرایی می‌شود. امیدواریم با اجرای این مصوبه زمینه‌ی مناسبی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانش‌گاه‌ها ایجاد شود.»

«علیرضا افشار» در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به نتایج آخرین بازرسی و ارزیابی عمل‌کرد 26 دست‌گاه اجرایی و نهادهای عمومی گفت: «موفق‌ترین دست‌گاه در اجرای طرح عفاف و حجاب وزارت آموزش و پرورش بوده که 50 درصد وظایف مصوب را اجرا کرده‌است.

رسالت

1) دست‌گاه‌های اجرایی ملزم به اتصال به شبکه ملی اطلاعات شدند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=103529

با تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون برنامه پنجم توسعه، دست‌گاه‌های اجرایی ملزم به تبادل اطلاعات به شبکه ملی اطلاعات شدند. به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس این مصوبه، دست‌گاه های اجرایی باید ضمن توسعه و تکمیل پای‌گاه‌های اطلاعاتی خود، برای تبادل و اشتراک‌گذاری رایگان اطلاعات آن بر اساس ضوابط فنی و کیفی و استانداردهایی که ظرف شش ماه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد و به تصویب شورای‌عالی فناوری اطلاعات می‌رسد، اقدام کنند.

2) صادرات بیش از 53 میلیارد دلار محصولات غیرنفتی ایران

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=103534

معاون اول رییس جمهوری گفت: «اعمال تحریم غرب علیه ایران موجب شد نفت را به‌تر و بالاتر از 100 دلار در هر بشکه بفروشیم.» به گزارش واحد مرکزی خبر، «محمدرضا رحیمی» که در مراسم روز جهانی صنایع‌دستی سخن می‌گفت افزود: «علاوه بر این موفق به صادرات بیش از 53 میلیارد دلاری در حوزه محصولات غیرنفتی شدیم.»

مردم سالاری

1) محمدرضا رحیمی: وضع اقتصادی مردم خوب است

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=21088#135977

معاون اول رییس‌جمهوری با تاکید بر این مطلب که بعد از تحریم نفت، ایران نفت به‌تری می فروشدگفت: «وضع اقتصادی مردم خوب است، اما باید دانست نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.» وی البته در مورد مشکلات اقتصادی که مردم با آن دست به گریبانند توضیحی نداد.

2) نان در تهران هم گران شد

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=136007

کارگروه تعیین قیمت آرد و نان در جلسه‌ای که عصر روز شنبه به اتمام رسید قیمت انواع نان را برای شهر تهران تعیین کرد. بر این اساس، قیمت هر قرص نان سنگک 600 تومان، بربری 500 تومان، لواش 130 تومان و تافتون 300 تومان تعیین شده‌است. پیش از این قیمت نان در شهرستان‌ها هم افزایش یافته بود.

ابرار

1) نرخ تورم اردیبهشت ماه ، ۲۲.۲ درصد است

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910321/html/eghtesad.htm#s213771

نرخ تورم در دوازه ماه منتهى به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ نسبت به دوازده ماه منتهى به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ معادل ۲۲.۲ درصد مى‌باشد. به گزارش بینا، اداره آمار اقتصادى ضمن انتشار خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهاى کالاها و خدمات مصرفى در مناطق شهرى ایران بر اساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۸۳ اعلام کرد: شاخص بهاى کالاها و خدمات مصرفى در مناطق شهرى ایران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ به عدد ۲.۳۵۲ رسید.

2) افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدى شهریه مدارس غیردولتى از مهر

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910321/html/ejtemaii.htm#s213735

معاون وزیر آموزش‌و‌پرورش از افزایش ۱۰ درصدى شهریه مدارس غیردولتى خبر داد و گفت: «بر اساس درجه‌بندى مدارس، این رقم تا ۱۵ درصد نیز قابل افزایش است.»

«فرشته حشمتیان» در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح جزییات افزایش شهریه مدارس غیردولتى، گفت: «شهریه مدارس غیردولتى هر ساله بر اساس ماده ۱۵ و ۱۶ قانون تاسیس و اداره مدارس مراکز غیردولتى تعیین مى‌شود و امسال این موضوع پس از بررسى به تصویب شوراى نظارت رسید.» وى افزود: «در افزایش شهریه مدارس غیردولتى مبنا را بر شهریه سال تحصیلى ۹۰ – ۹۱ گذاشته‌ایم و بر این اساس شهریه مدارس غیردولتى براى سال تحصیلى جدید ۱۰ درصد افزایش یافت، البته این مجوز به شوراى نظارت استان‌ها داده شده که علاوه بر این ۱۰ درصد، مدارس بر اساس درجه‌بندى، جذب حداکثرى دانش‌آموزان بر اساس ظرفیت و میزان رضایت‌مندى شوراى آموزش منطقه، مدارس مى‌توانند این افزایش را تا ۱۵ درصد نیز اعمال کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,