Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
سکوت مسوولان وزارت بهداشت در خصوص جان‌باختگان،

«اثبات وجود تب کنگو در ۲۷ استان ایران»

2012 June 10

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، تا کنون 7 شهروند در ایران بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو جان‌باخته‌اند. بیش‌تر قربانیان در استان‌های شرقی ایران بوده‌ و گزارش شده است که «وجود این بیماری در 27 استان از 31 استان ایران ثابت شده است.»

به گزارش مهر، روز یک‌شنبه، 10 ژوئن، صادق چینی‌کار، رییس آزمایش‌گاه مرجع انستیتو پاستور ایران اعلام کرده است از ابتدای امسال 29 نفر در ایران به تب کریمه کنگو مبتلا شده و 7 نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

او گفته است که در شرایط کنونی، وجود بیماری تب کریمه کنگو در 27 استان از 31 استان ایران ثابت شده است.

این در حالی است که مسوولان ارشد وزارت بهداشت ایران تاکنون تنها مرگ 2 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در ایران را تایید کرده‌اند.

تب کریمه کنگو یک بیماری حاد ویروسی است که از طریق حشرات انگلی و تماس با حیوان آلوده به انسان منتقل می‌شود.

این بیماری در مراحل اولیه، علایمی شبیه سرماخوردگی و استخوان درد دارد که در مراحل بعد با تب و خون‌ریزی هم‌راه می‌شود. اختلال در انعقاد خون می‌تواند باعث شود که فرد مبتلا به این بیماری به دلیل خون‌ریزی ریه و عفونت جان خود را از دست بدهد.

به نقل از مسوولان وزارت بهداشت ایران گزارش شده است که در سال گذشته 87 نفر در این کشور به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند که 15 نفر از آن‌ها درگذشته‌اند. در سال 89 هم 154 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است که 26 نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«تب کریمه کنگو به تهران رسید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,