Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
معاون اجتماعی نیروی انتظامی:

«تعطیلی جشن‌های سینمایی خلاف ارزش‌ها»

2012 June 10

خبر / رادیو کوچه

معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز یک‌شنبه، 10 ژوئن، در یک نشست خبری اظهار داشت جشن‌واره‌ها و جشن‌های سینمایی که مطابق با ارزش‌ها نباشد توسط نیروی انتظامی تعطیل می‌شود.

به گزارش مهر، وی با اعلام این خبر اظهار داشت: «چرا سینماگران به اقدام زنان هنرمندی که به جشن‌واره‌هایی مانند کن می‌روند و با کشف حجاب با مرد نامحرم دست می‌دهند واکنش نشان نمی‌دهند.»

بهمن کارگر در مراسم افتتاح باش‌گاه خبرنگاران پلیس و انجمن سینمای پلیسی که با حضور وزیر ارشاد، معاونان وزیر، هیت مدیره خانه سینما و جمعی از هنرمندان و کارگردانان برگزار شد اظهار داشت: «اعتقاد پلیس این است که هنر و فرهنگ در زمانی می‌تواند موثر باشد که به دنبال ارزش‌ها باشد.»

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون 6 ماه است که بحث خانه سینما مطرح شده، اظهار داشت: «پلیس بنا بر درخواست ارشاد وارد این موضوع شد تا بتوان با گفتمان به اهداف مورد نظر رسید.»

آقای کارگر با اعلام این‌که به عنوان نیروی انتظامی به وضع فعلی سینما معترض هستیم، تاکید کرد: «سینما نباید ترویج دهنده بدپوششی و بدحجابی باشد. جشن‌ها یا جشن‌واره هایی که برگزار می‌شود و سایت‌های هنرمندان در فضای مجازی ترویج‌دهنده این موضوع است. وزارت ارشاد باید جلوی فعالیت این سایت‌ها را بگیرد.»

وی با انتقاد از وضعیت حجاب برخی از بازیگران گفت: «برخی از زنان هنرمند به جشن‌واره‌هایی مانند کن می‌روند و با کشف حجاب و لباس با مرد نامحرم دست می‌دهند. این فرد می‌تواند الگو باشد، ما انقلاب کردیم چطور سینماگران صدایشان در این مورد در نمی‌آید آن وقت یک هنرمند وقتی راجع به زن در سینما اظهار نظر می‌کند کلی سر و صدا ایجاد شده و صدای خیلی از این افراد در می‌آید اما چرا این زن که با این قیافه در جشن‌واره های خارجی حاضر می‌شود صدای هیچ سینماگری در نیامد. دختران ما باید از این افراد الگو بگیرند؟»

از سویی دیگر بهمن کارگر تصریح کرد: «البته ما اعتقاد نداریم که کسی بیاید و مدعی شود سینمای ما فاسد است. همان قدر که با فساد در سینما مخالف هستیم با انحراف در سینما نیز مخالفیم‌. با دست کثیف نمی توان به دنبال تمیزکاری بود.»

بیشتر بخوانید:

«رای به تعطیلی دایمی خانه سینما»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,