Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
القاعده تعیین کرد‌:

«۱۰ شتر برای سر اوباما ۲۰ مرغ برای هیلاری کلینتون»

2012 June 10

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: مهر

یکی از رهبران شاخه القاعده در سومالی برای سر رییس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا جایزه تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز، «فؤاد محمد خلف» در بیانیه‌ای که بر روی وب‌سایت‌های زیادی منتشر شده با لحنی که حکایت ازتمسخر مقامات آمریکایی دارد اعلام داشت‌: «برای هر‌گونه اطلاعاتی که مجاهدین را به «باراک اوباما» برساند 10 شتر جایزه می‌دهم.»

این رهبر القاعده در سومالی برای «هیلاری کلینتون» نیز جایزه تعیین کرده و براساس اعلام وی، اطلاعاتی که منجر به دست‌رسی القاعده به کلینتون شود، 20 مرغ جایزه خواهد داشت.

البته جایزه تعیین شده برای کلینتون در وب‌ساست‌های مختلف با عبارت‌های مختلفی نقل شده برای مثال سی‌ان‌ان، 20 مرغ را برای سر هیلاری کلینتون تعیین کرده اما شبکه ای‌بی‌سی نیوز 10 مرغ و 10 خروس را به عنوان جایزه برای اطلاعات منجر به دست‌رسی به هیلاری کلینتون عنوان کرده است.

این اقدام فؤاد محمد در واکنش به اقدام آمریکا در تعیین جایزه 33 میلیون دلاری برای دستگیری چند تن از رهبران الشباب انجام شده است.

از این مبلغ، پنج ملیون دلار برای دریافت اطلاعاتی که منجر به بازداشت و یا کشته شدن فؤاد محمد خلف شود اختصاص یافته است.

البته این برای اولین‌بار نیست که برای سر اوباما جایزه تعیین شده و پیش از این نیز یکی از نمایندگان مجلس اعیان انگلیس مبلغ 12 میلیون یورو برای سر اوباما جایزه تعیین کرده بود که این اقدام واکنش‌های زیادی را در انگلیس و آمریکا برانگیخت.

«نظیر احمد» عضو ارشد حزب کارگر و نماینده کنونی مجلس لردهای انگلیس در زمان سفر خود به پاکستان قول پرداخت 12 میلیون یورو (در حدود 10 میلیون پوند) به دستگیر کننده رییس جمهوری آمریکا داده است.

علت اظهارات احمد، اقدام دولت آمریکا در تعیین جایزه نقدی برای دستگیری یکی از سرکردگان شبه نظامیان پاکستان عنوان شده است. این در حالی است که در فروردین ماه سال جاری یک سخن‌گوی حزب کارگر از انجام تحقیق در این مورد و برخورد با این لرد انگلیسی در صورت اثبات صحت این ادعا خبر داده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: