Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
با هم تاریخ را می‌سازیم-جام ملت‌های اروپا،

«تساوی غول‌های اروپا در یورو ۲۰۱۲»

2012 June 11

بهنام / گزارش خبری / رادیو کوچه

behnam@koochehmail.com

روز سوم جام و رویارویی دو قهرمان اخیر جام جهانی لذت‌های خاصی را برای هواداران دو تیم ایتالیا و اسپانیا به وجود آورد. روز یک‌شنبه، 10 ژوئن، در گروه C رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در سال 2012 چشم خیلی از بینندگان تلویزیونی به این دیدار بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی یورو و قهرمان جام جهانی 2010، مقابل ایتالیا، قهرمان جام جهانی 2006 قرار گرفت و تن به تساوی یک بر یک داد.

آنتونیو دی ناتاله که در نیمه دوم به جای ماریو بالوتلی به زمین آمده بود در دقیقه 60، پاس دقیق آندره پیرلو را با یک ضرب حساب شده وارد دروازه اسپانیا کرد و ایتالیا را پیش انداخت.

اما شاگردان ‌ویسنته دل‌بوسکه‌، در حضور بیش از 43 هزار تماشاگر ورزش‌گاه گدانسک لهستان، تنها سه دقیقه بعد با حرکتی که از آندرس اینیستا شروع شد به گل رسید. اینیستا بعد از این‌که در میان مدافعان ایتالیایی پا به توپ شد، توپ را به داوید سیلوا رساند، او هم با پاسی هوشیارانه فابرگاس را در موقعیت گل‌زنی قرار داد.سسک فابرگاس هم تعلل نکرد و با دقت دروازه جان لوییجی بوفون را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

اسپانیا که به همراه آلمان شانس نخست فتح این جام به شمار می‌رود‌ مطابق انتظار در بیش‌تر زمان‌های بازی توپ را در اختیار داشت و در هر دو نیمه فرصت‌های متعددی برای گشودن دروازه ایتالیا خلق کرد اما نتوانست بیش از یک گل بزند.

[youtube width=”500″ height=”378″]http://www.youtube.com/watch?v=t4OV42u7P0w&feature=player_embedded[/youtube]

اسپانیا در نیمه نخست هیچ مهاجمی را در ترکیب نداشت. یکی از دلایل گل‌نشدن موقعیت‌های متعدد این تیم شاید نبود یک مهاجم نوک و تما‌م‌کننده بود. در نیمه دوم ابتدا خسوس ناواس به جای داوید سیلوا به بازی آمد و سپس فرناندو تورس جای‌گزین فابرگاس شد. تورس در حدود بیست دقیقه‌ای که در زمین بود دو فرصت مسلم گل‌زنی را از دست داد و مجدد‌ تصویری متزلزل از خود به نمایش گذاشت.

ایتالیا نیز با وجود این‌که از نظرات بازیکنان شاخص و وضعیت کیفی بسیار پایین‌تر از اسپانیا طبقه‌بندی می‌شود، برخلاف سیستم همیشگی بازی به نسبت‌ تهاجمی و روانی را ارایه داد. اما ماریو بالوتلی نمایش مایوس‌کننده‌ای داشت؛ یک فرصت قطعی گل‌زنی را با تعلل زیاد از دست داد و یک کارت زرد هم به دلیل خطای بی‌مورد دریافت کرد.

سسک فابرگاس در کنفرانس خبری بعد از این دیدار بدی کیفیت زمین را یکی از عوامل ناکامی اسپانیا اعلام کرد.

اما در دیدار دوم گروه سوم روز یک‌شنبه جمهوری ایرلند به مصاف کرواسی رفت. بازیکنان جوانی تراپاتونی، سرمربی ایرلند، در این بازی مقهور بازی موثر و تهاجمی کرواسی شدند و نتیجه را 3 بر یک واگذار کردند.

شاگردان ‌اسلاون بیلیچ‌، از همان ابتدا، بازی را تهاجمی  آغاز کردند‌ و توانستند با گل دقیقه 3 ماریو مندزوکیچ، که با ضربه سر به ثمر رسید دروازه شی گیون‌ دروازه‌بان کهنه‌کار ایرلندی باز کنند. اما در دقیقه 19 جمهوری ایرلند با گل‌زنی سنت لجر بازی را به تساوی کشاند.

[youtube width=”500″ height=”378″]http://www.youtube.com/watch?v=_4FvCnmwPik&feature=player_embedded[/youtube]

اما این پایان کار نبود. نیکیکا یلاویچ، در دقیقه 43 با یک ضربه دقیق از داخل محوطه جریمه، گل دوم کرواسی را به ثمر رساند و در نیمه دوم و در دقیقه 48، باز هم ماریو مندزوکیچ مجدد از روی یک ضربه سر دقیق و فنی گل سوم تیمش و گل دوم خودش در این مسابقه را وارد دروازه ایرلند کند.

Team

Pld

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

 Croatia

1

1

0

0

3

1

+2

3

 Spain

1

0

1

0

1

1

0

1

 Italy

1

0

1

0

1

1

0

1

 Republic of Ireland

1

0

0

1

1

3

−2

0

روز دوشنبه 11 ژوئن در روز چهارم جام ملت‌های اروپا دو دیدار برگزار خواهد شد. ابتدا از 18:30 به وقت ایران، انگلستان و فرانسه بازی خواهند کرد. در دیدار دوم نیز از ساعت 23:15 به وقت ایران‌، اوکراین و سوئد مسابقه خواهند داد.

اما در یک اظهارنظر، دروازه‌بان تیم فوتبال جمهوری چک گفت اگر این تیم می‌خواهد شانسی برای صعود به دور بعدی رقابت‌های یورو 2012 برای خود متصور باشد چاره‌ای جز شکست یونان ندارد.

مردان میکال بیلک در نخستین دیدار خود در چارچوب این رقابت‌ها‌ با نتیجه 4 بر یک مقابل روسیه تن به شکست دادند.

سرمربی تیم فوتبال آلمان هم با ابراز خوش‌حالی از پیروزی مقابل پرتغال در گروه دوم رقابت‌ها‌ گفت این تیم هنوز خیلی کار دارد.

فیلیپ لام، کاپیتان تیم فوتبال آلمان نیز پیروزی یک بر صفر مقابل پرتغال در گروه دوم رقابت‌های جام ملت‌های اروپا را ستود و آن را پیروزی ارزش‌مندی برشمرد.

اما سرمربی تیم فوتبال هلند با انتقاد از داوری پس از شکست یک بر صفر مقابل دانمارک در گروه دوم گفت داور این بازی می‌توانسته پنالتی به نفع تیمش اعلام کند.

«صفحه جام ملت‌های اروپا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,