Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
اولویت کمیسیون فرهنگی مجلس نهم،

«تلاش برای بازگرداندن میدان نقش جهان به ثبت یونسکو»

2012 June 11

خبر / رادیو کوچه

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویه‌ای که منجر به خروج میدان نقش جهان از فهرست ثبت جهانی شد گفت که این موضوع اولین اولویت پی‌گیری کمیسیون فرهنگی مجلس نهم خواهد بود.

جلال یحیی‌زاده فیروز‌آباد، نماینده تفت و میبد در مجلس روز یک‌شنبه، 10 ژوئن، اظهار داشت که بعد از خروج قطعی میدان نقش جهان اصفهان از فرصت ثبت جهانی احتمال بازگشت این میدان به فهرست ثبت جهانی بسیار ضعیف خواهد بود.

رسانه‌های داخلی ایران روز گذشته از خارج شدن میدان نقش جهان از فهرست ثبت جهانی خبر داده بودند. محسن مصلحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان هم این موضوع را تایید کرد.

آقای یحیی‌زاده دلیل خارج شدن میدان نقش جهان از آثار یونسکو را کوتاهی در حفظ میراث فرهنگی ایران از سوی مقاماتی دانست که به زعم او با هم‌کاری عده‌ای سود‌جو صورت گرفته است. افرادی که به گفته این نماینده مجلس منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح می‌دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد که کارشناسان یونسکو از هشت سال پیش بعد از بازدیدهایی که از میدان نقش جهان اصفهان داشتند از وجود ساختمان خصوصی در جوار این میدان ابراز نارضایتی و تذکر داده بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,