Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
پس از تایید اعدام 18 ایرانی در عربستان،

«احضار کاردار عربستان به وزارت خارجه ایران»

2012 June 12

خبر / رادیو کوچه

به دنبال تایید خبر اعدام 18 تن از اتباع ایرانی در عربستان سعودی به اتهام حمل مواد مخدر، حسن زید کاردار این کشور در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعترض جمهوری اسلامی به این اقدام به وی ابلاغ شد.

به گزارش مهر، در این دیدار علیرضا عنایتی مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ضمن محکوم کردن این اقدام خواستار توضیح «فوری» دولت عربستان در این خصوص شد.

وی همچنین اصرار دولت عربستان بر محروم نگه‌داشتن بازدداشت‌شدگان ایرانی از حق دست‌رسی کنسولی را محکوم و مراتب اعتراض شدید ایران نسبت به عدم پای‌بندی آن کشور به تعهدات بین‌المللی و موازین حقوق بشری را ابراز کرد.

کاردار عربستان در این دیدار اظهار داشت‌: «مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع در اولین فرصت منتقل خواهند کرد.»

لازم به اشاره است چندی پیش خبر مربوط به اعدام 18 تن از اتباع ایرانی در عربستان به اتهام قاچاق مواد مخدر منتشر شده اما سخن‌گوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی این خبر را تکذیب کرده بود.

هم‌چنین علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز پیش از انتشار این اخبار گفته بود: «روند اجرای حکم اعدام برخی از زندانیان ایرانی دربند دولت عربستان متوقف شده است.»

بیشتر بخوانید:

«ده تن ایرانی در عربستان اعدام شدند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd2301315 cheap albuterol