Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مصطفی تاجزاده:

«رهبر جمهوری اسلامی مسوول شرایط موجود در ایران»

2012 June 12

خبر / رادیو کوچه

مصطفی تاجزاده عضو زندانی دو حزب اصلاح‌طلب جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در نامه‌ای سرگشاده به آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، او را مسوول شرایط موجود در این کشور و سرکوب نارضیان دانست.

نامه تاجزاده، هم‌زمان با سومین سال برگزاری انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری در ایران منتشر شده است.

به گزارش کلمه، تاجزاده در نامه خود به تشریح هفت مورد از «ابهام‌های بی‌پاسخ در گفتار و رفتار حاکمیت» پس از انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.

او با اشاره به «هزاران ساعت میزگرد در صدا و سیما و سخن‌رانی در تریبون‌های رسمی و غیر‌رسمی از نماز جمعه و جماعات گرفته تا وعظ بر منابر و تا مراسم دولتی و … که در محکوم کردن آن اعتراضات و متهم کردن معترضان به براندازی برگزار شده» تاکید کرده است که این روند «کم‌ترین تاثیری در رفع ابهام‌های واقعی موجود در این ماجرا نداشته است.»

تاجزاده در نامه خود خطاب به آیت‌اله خامنه‌ای، به موضع او در نماز جمعه پس از انتخابات اشاره کرده که در آن معترضان را به «اردو‌کشی خیابانی» متهم کرده و مسوولیت خشونت‌ها را بر گرده آن‌ها دانسته است. او این موضع آیت‌اله خامنه‌ای را موضع او در برابر با تجمع‌های بخشی از اصول‌گرایان موسوم به «انصار حزب‌اله» در طول دوران رهبری‌اش مقایسه کرده و خطاب به او نوشته است: «آیا اردوکشی خیابانی- اگر بتوان نام تظاهرات اعتراضی را اردوکشی خیابانی گذاشت-، مطلقن خلاف قانون و ناپسند است و یا فقط برای معترضان به عمل‌کرد ما خلاف قانون و ناپسند است؟»

این فعال اصلاح طلب، در بخش دیگری از نامه خود، با اشاره به شکایت خود و شش فعال سیاسی دیگر از یکی از فرماندهان سپاه پاسداران به نام سردار مشفق، خاطرنشان کرده است که سخنان این فرمانده سپاه، تمام اعتراض‌های معترضان در خصوص تقلب و تخلف در انتخابات را تایید کرده است.

تاج زاده در نامه خود ضمن تشریح ماجرا، خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشته است: «امروز حدود دو سال و نیم از آن شکایت می‌گذرد نتیجه آن شکایت تا‌کنون تشکیل پرونده‌ای جدید برای برخی از آن هفت شاکی است. یکی از اتهامات آن‌ها در این پرونده شکایت از سردار مشفق است. آن‌ها در بازجویی‌ها باید پاسخ دهند چرا و به چه انگیزه‌ای علیه سردار مشفق شکایت کرده و با این اقدام خود در جهت تضعیف نظام گام برداشته‌اند.»

تاجزاده در پایان نامه خود، به مسوولیت مستقیم آیت‌اله خامنه‌ای در رسیدن کشور به شرایط امروز اشاره کرده و یادآور شده است: «امروز همگان چه طرف‌داران و وابستگان به حاکمیت و ارادتمندان به رهبری و چه منتقدان و مخالفان در این نکته اتفاق نظر دارند که تغییر شرایط موجود و تغییر نحوه برخورد با ناراضیان به تصمیم رهبری بستگی دارد و نه هیچ کس دیگر. این اعتراف و اتفاق نظر به نوبه خود گویای حقیقت دیگری نیز هست و آن این که شرایط موجود و نحوه برخورد با ناراضیان براساس تصمیم رهبری سامان یافته است. بنابراین می‌توان مخاطب این ابهام‌ها را رهبری دانست و از ایشان خواهان رفع ابهام شد.»

بیشتر بخوانید:

 «مجبورم نکنید با ولی شما مکاتبه کنم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,