Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
توسط گشت ارشاد نيروی انتظامی صورت گرفت،

«بازداشت ده‌ها نفر به اتهام بدحجابی در تهران»

2012 June 12

خبر / رادیو کوچه

ماموران گشت ارشاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز دوشنبه، 12 ژوئن، برابر برج میلاد تهران از ورود زنان و دخترانی که آن‌ها را «بدحجاب» دانسته به یک کنسرت جلوگیری کرده و ده‌ها نفر از جمله یک بازیگر سینما را بازداشت کردند.

به گزارش ایسنا، ماموران پلیس از عصر دوشنبه «طرح تشدید برخورد با بدحجابی و مانکن‌ها در اماکن فرهنگی» را به مرحله اجرا گذاشتند و در نخستین اقدام، «با حضوری گسترده در مجموعه فرهنگی برج میلاد که قرار بود در آن کنسرت یکی از خوانندگان برگزار شود، ضمن برخورد با افراد بدحجاب از ورود آن‌ها به کنسرت جلوگیری کردند.»

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، «ل. الف»، بازیگر سینما، تاتر و تلویزیون نیز که قصد ورود به این کنسرت را داشت به دلیل بدحجابی مورد تذکر ماموران پلیس امنیت اخلاقی قرار گرفت و در نهایت‌ توسط پلیس دستگیر شد.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، با اشاره به برخوردهای ماموران گشت ارشاد با دختران و زنان به گفته وی «بدحجاب»، تاکید کرده است که «نیروی انتظامی از برگزاری مراسمی که در آن عفاف و حجاب رعایت نمی ‌شود، جلوگیری می‌کند.»

لازم به اشاره است روز یک‌شنبه، بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی از آن‌چه که رواج «بدپوششی در محیط هنری و سینمایی» خواند به شدت انتقاد کرد و گفت که «هر جشن‌واره و جشنی در حوزه سینما که بر مبنای ارزش‌ها نباشد تعطیل می‌شود.»

 بیشتر بخوانید:

 «تعطیلی جشن‌های سینمایی خلاف ارزش‌ها»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,