Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
قسمت بیست‌و‌چهارم

«کوچه پس کوچه/سهراب همه یادمون رفت تو رو»

2012 June 12

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آن‌جایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است. یعنی به صورت صمیمی خدمت‌تان بگویم که آن‌چه در زیر می‌خوانید آن چیزی نیست که می‌شنوید. چرا؟ اگر برنامه را بشنوید متوجه خواهید شد که این برنامه به صورت شنیداری مفهوم پیدا می‌کند شنونده جان.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بخش اول اهم اخبار:

ایسنا: سینماگران ما خودشان ضوابط کشور را می‌دانند، بعید است فردی 33 سال در این کشور باشد و ضوابط آن را نداند.

محسن رضایی: کاندیدای ریاست جمهوری هستم.

یک فعال کارگری در اهواز اعلام کرد: ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری اهواز در اعتراض به دریافت نکردن سه ماه حقوق، دست از کار کشیده و در مقابل معاونت خدمات شهرداری اهواز تجمع کرده‌اند.

سردار احمد وحیدی اظهار داشت: این پدیده فقط مربوط به ایران نبوده و در کشورهای دیگر از جمله در کشورهای خاورمیانه مشاهده شده است.

سوتی هفته:

ایسنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سردار بهمن کارگر (معاون اجتماعی ناجا) در نشست خبری به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ دادند. او گفت: «لذا آن‌ها باید خودشان مسایل را رعایت کنند. نه این‌که تا در جایی برای‌شان سوت و کف زدند، اعتقادات مردم کشور خود را نادیده بگیرند. البته ما هم باید ضوابط و مقررات را شفاف ارایه دهیم. از جمله کارهای سازمان سینمایی این است که آیین‌نامه‌های متعدد در مسایل مختلف را داشته باشد.»

هم‌زمان با 25 خرداد، سومین سال‌گرد راه‌پیمایی سکوت شورای هماهنگی راه سبز امید از مردم دعوت کرد تا با تجمع اعتراضی در اماکن عمومی اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های جاری نشان دهند. شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه خود از روند سیاست‌های جاری انتقاد کرده و نوشته است: این حق مردم ماست که نسبت به این وضعیت بحرانی نگران باشند و صدای اعتراض خود را به گوش مسوولان برسانند. از همین‌رو از اقشار مختلف مردم در نقاط گوناگون کشور دعوت می‌کنیم در اعتراض به دشواری‌های روزافزونی که دولت‌مردان اقتدارگرا و ناکارآمد بر سر راه زندگی آزاد و توام با کرامت ایرانیان پدید آورده‌اند، بین ساعت 7 تا 9 شام‌گاه پنج‌شنبه بیست‌و‌پنجم خرداد در اماکن عمومی و به‌ویژه پارک‌های اصلی شهرها تجمع اعتراضی سکوت برگزار کنند، باشد که حاکمان اقتدارگرا و بی‌کفایت به خود آیند.

بخش دوم اهم اخبار:

مصطفی تاجزاده: آیا اردوکشی خیابانی (اگر بتوان نام تظاهرات اعتراضی را اردوکشی خیابانی گذاشت)، مطلقن خلاف قانون و ناپسند است و یا فقط برای معترضان به عمل‌کرد ما خلاف قانون و ناپسند است؟

متهم اصلی پرونده: به «س» گفته‌اند اگر اسم آقای «ر» را در دادگاه ببری آزاد می‌شوی

احمدی‌نژاد: برخی در داخل کشور، خط دشمنان را ادامه می‌دهند

ایلنا: رییس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت‌: آن‌چه ایجاد نگرانی می‌کند این است که کسانی که قدر و ارزش انقلاب و زحمات مردم شهید داده را نمی‌دانند و درک نمی‌کنند با تندروی و افراط دست‌آوردهای زحمت‌کشان پس از انقلاب را نادیده می‌گیرند و حتا گاهی منکر می‌شوند.

جمله قصار:

مصطفی تاجزاده: ساعت شش بعداز‌ظهر روز رای‌گیری کدام اعتراضی صورت گرفته بود که به ستاد موسوی حمله شد؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,