Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
در مراسم سال‌مرگ هدی صابر،

‌«انتقال چند زندانی سیاسی به سلول انفرادی»

2012 June 13

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌ها روز دوشنبه، 11 ژوئن، هنگامی که زندانیان بند 350 زندان اوین مشغول برگزاری مراسمی برای سال‌مرگ هدی صابر، زندانی سیاسی بوده‌اند، نیروهای گارد ویژه به این بند وارد شده و عده‌ای از زندانیان را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند.

به گزارش کلمه، هنگام برگزاری این مراسم، برق این بند قطع شده و 50 نفر از نیروهای گارد ویژه وارد این بخش از زندان شده‌اند.

به دنبال ورود ماموران، شماری از زندانیان از جمله سعید جلالی‌فر، فرشاد قربان‌پور، سعید متین‌پور و بهمن احمدی‌امویی به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

هم‌چنین گزارش شده که بهمن احمدی‌امویی، روزنامه‌نگار زندانی پس از انتقال به انفرادی، به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است. او ابتدا به قرنطینه این زندان و سپس صبح روز سه‌شنبه به بند زندانیان سیاسی منتقل شد.

بهمن احمدی‌امویی در پی نوشتن چند مقاله انتقادی در حوزه عمل‌کرد اقتصادی دولت در خرداد 88 بازداشت شد و پس از محاکمه به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفتنی است هدی صابر، فعال ملی‌-‌مذهبی که سال گذشته در پی جان‌باختن هاله سحابی در جریان مراسم خاک‌سپاری پدرش، عزت‌اله سحابی، دست به اعتصاب غذا زد در بند 350 به سر می‌برد و چند روز پس از اعتصاب غذا در پی آن‌چه عارضه قلبی گزارش شده، درگذشت.

بیشتر بخوانید:

 «اگر نظام عامل مرگ هاله سحابی است، عذرخواهی کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,