Saturday, 18 July 2015
25 September 2021

«فرزند خاوری: بابا در آمریکاست، کاراییب که جای زندگی نیست»

2012 June 14

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: العربیه

محمود‌رضا خاوری رییس پیشین بانک ملی ایران طبق آخرین خبرهای رسیده، از کانادا به آمریکا گریخته است.

خاوری که علاوه بر تابعیت ایران، تابعیت کانادا را نیز دارد، متهم به دست داشتن در اختلاس کشف شده اخیر از نظام بانکی ایران است که به «اختلاس بزرگ» یا «اختلاس سه هزار میلیارد تومانی» معروف شد. پس از این که نام او در پرونده اختلاس مطرح شد، به بهانه شرکت در کنفرانسی در بریتانیا، ایران را ترک کرد و پس از آن به کانادا رفت.

متهم اصلی این پرونده فردی به نام «مه‌آفرید امیر‌خسروی» صاحب مجموعه «گروه امیر منصور آریا» است که بر اساس گزارش‌های منتشره، توانسته است از طریق روابط خاص خود با بانک صادرات و بانک ملی ایران به گشایش اسناد اعتباری به مبلغ صدها میلیارد تومان اقدام کند، بدون آن که تمام یا دست‌کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبار نامه‌ها را پرداخته باشد.

محمود‌رضا خاوری رییس پیشین بانک ملی ایران بنا به گزارش سایت «بازتاب» از کانادا به آمریکا گریخته است.

منبع نزدیک به خانواده خاوری در گفت‌وگو با «بازتاب» از محل سکونت فعلی خاوری پرده برداشت.

این منبع گفته است: «چند روز قبل در تماسی که با اردوان (پسر خاوری) داشتم، پس از صحبت‌های جاری و خصوصی که داشتم از حال حاج آقا سوال کردم که وی گفت این‌جا (منظور در کاناداست) خیلی برایش مشکل ایجاد کردند. ایرانیان مقیم این‌جا از یک طرف و پلیس از طرف دیگر، مدام درب خانه ما بودند و دو ماشین نیز به بهانه حفاظت همه کارهایش را تحت‌نظر داشتند، تا جایی که در زندگی جاری‌اش تاثیر گذاشته بود. برای همین هر چه این‌جا داشت را به ما واگذار کرد و خودش به آمریکا رفت.»

این منبع آگاه می‌گوید: «وقتی با تعجب از وی پرسیدم مگر نمی‌گویند ایشان به کارائیب رفته، وی خندید و گفت: نه، کارائیب که جای زندگی نیست.»

وی در ادامه افزود: «زمانی که با شوخی از اردوان پرسیدم کی به ایران می‌آیید گفت: من که مشکلی ندارم برای رفت و آمد. ولی بابا فعلن صلاح نمی‌داند بیاید. تا ببینیم چه پیش می‌آید.»

روز یک‌شنبه قاضی سراج گفته بود: «کشور کانادا قرار بود خاوری را به ایران تحویل بدهد، اما خاوری متوجه موضوع شد و فرار کرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,