Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
با ارسال ابلاغ به فریبا داوودی مهاجر

«احضار یک روزنامه نگار به زندان»

2012 June 15

اردوان روزبه/ رادیو کوچه

ardavan@koochehmail.com

بنابر گزارش های رسیده از ایران طی ابلاغی «فریبا داوودی مهاجر» روزنامه نگار ایرانی ساکن آمریکا موظف به معرفی خود برای تحمل کیفر در زندان شده است.

این ابلاغ از سوی اجرای احکام دادگستری تهران با تحویل به مادر وی ذکر کرده که در روز ۲۲ خرداد باید خود را به اداره اجرای احکام «دادسرای شهید مقدس» برای تحمل کیفر معرفی کند. لازم به اشاره است این دادسرا در زندان اوین مستقر است.

پیشتر نیز منزل این روزنامه نگار در تهران مورد حمله برخی افراد قرار گرفته بود. با توجه به ابلاغیه، جزییات و علت مشخص نشده است. در تماس با رادیو کوچه خانم مهاجر اعلام کرد، صبح امروز پنج شنبه ۱۴ ژوئن فردی از دفتر این دادسرا با تلفن وی در آمریکا تماس گرفته و مجدد حکم را از سوی فردی موسوم به قاضی «احمدی» به او ابلاغ تلفنی کرده است. این روزنامه نگار هم چنین اشاره کرد علی رغم سوال از تماس گیرنده هیچ اطلاعاتی در خصوص علت، جرم و مدت زندان ذکر نکرده است. پیشتر وی به دلیل حضور در برگزاری یک تجمع به چهار سال زندان تعلیقی و یک سال زندان قطعی محکوم شده بود که این حکم به گفته وکیل وی در دادگاه تجدید نظر نقض شد.

به تازگی حکمی از طرف دادسرا برای شما ابلاغ شده که باید خود را به زندان در ایران معرفی کنید. لطفن در مورد ابلاغ این حکم توضیح دهید.

یک هفته پیش نامه‌ای را به درب منزل مادر من آوردند که نوشته شده باید خود را به زندان اوین معرفی کنم و این نامه از طرف اجرای احکام دادسرای شهید مقدس مستقر در بازداشت‌گاه اوین است. تاریخی که باید خود را به اوین معرفی کنم 22 خرداده بوده است. امروز هم به شماره آمریکا (که نمی‌دانم چطور آن را پیدا کردند) تلفن زدند و گفتند باید خود را به اوین معرفی کنید و گفتند که از دفتر آقای احمدی این برگه صادر شده است.

به هر حال خیلی عجیب است که ندانند من در آمریکا هستم و آوردن حکم در درب منزل حتمن اهداف خاصی را در بردارد.

آیا شما پرونده مفتوح مشخصی دارید که به این حکم منتهی شده باشد؟

یا پرونده‌ای است که من در جریان نیستم و یا مربوط به آخرین پرونده من است که به جرم تظاهرات 22 خرداد در میدان هفتم تیر و مصاحبه با رسانه‌های خارج از ایران من را به چهار سال زندان محکوم کرده بودند که یک سال آن قطعی بود. شنیدم که در پرونده تجدید نظر تبرئه شدم اما پرونده مفتوحی نداشتم.

به هر حال یا این حکم قطعی را من درست متوجه نشدم و یا این‌که پرونده دیگری است که من از آن اطلاع ندارم.

آیا کسی که از دفتر اقای احمدی تماس گرفته، اعلام نکرده که دلیل احضار و اجرای حکم چیست؟

من سوال کردم که این حکم به چه دلیل و چند سال است؟ اما گفتند که: «من به عنوان فردی هستم که تنها حکم را ابلاغ می‌کنم و اطلاعاتی ندارم.»

پیش‌تر هم حمله و تعرضی به منزل شما شده و برخوردی هم با اطرافیان شما صورت گرفته بود. اکنون هم به مادرتان حکمی ابلاغ شده، در صورتی که ایران نیستید. آیا این هدف خاصی را دنبال می‌کند؟

قبلن به منزل مادر من رفته بودند که در طبقه اول منزل ما است و بدون این‌که چیزی را بدزدند وسایل منزل را تخریب کرده بودند و در دیوار آثار خون دیده شده بود. چند روز گذشته هم تظاهر کردند که وارد منزل مادر من می‌شوند  و او را ترسانده بودند.

آن‌ها فکر می‌کنند که با ارعاب، افراد را از فعالیت‌های‌شان باز دارند. متاسفانه اخیرن هم خانواده‌ها را با روش‌های مختلف تحت فشار قرار می‌دهند. چه افرادی که داخل ایران هستند و یا روزنامه‌نگاران و افرادی که خارج از ایران هستند، مورد تهدید قرار می‌گیرند و اطلاعات خانوادگی آن‌ها را افشا می‌کنند یا این‌که اطلاعات دروغی از خانواده‌های آن‌ها منتشر می‌کنند. و سعی دارند فضا را نا‌امن کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd5014080 buy propranolol