Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
سکانس آخر

«ماه جون و بلاک باستردها»

2012 June 15

مهدی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«دوران راک Rock of Ages‌»

یک کمدی موزیکال از «آدام شانکمن» با حضور« کاترین زتاجونز»، «الک بالدوین»، «پل جیاماتی راسل برند» و البته «تام کروز» در نقش یک خواننده راک کهنه‌کار. شانکمن سال 2007 موزیکل موفق اسپری مو را ساخته بود که طرفداران بسیاری پیدا کرد. موزیکالی سرگرم‌کننده که بیش از آن‌که قصد ورود به عمق شخصیت‌ها را داشته باشد، می‌خواست لحظات خوشی برای مخاطبانش رقم بزند. این فیلم نیز احتمالن چیزی در مایه‌های همان فیلم است، اما کمی بزرگسالانه‌تر! نکته قابل توجه حضور تام کروز است که قرار است در این فیلم بخواند. باید دید این موزیکال می‌تواند میان این همه رقیب گردن کلفت به فروش خوبی دست پیدا کند یا خیر. در ضمن این فیلمی است که در آن می‌توانیم شاهد حضور «کاترین زتا جونز» بعد از مدتی غیبت نیز باشیم. فیلم بر اساس یکی از نمایش‌نامه‌های محبوب برادوی ساخته شده است.

 

«پرومتئوس Prometheus »

دو سه سالی می‌شد که در خبرها می‌خواندیم که «ریدلی اسکات» علاقه فراوانی دارد تا فیلم دیگری در ادامه سری فیلم‌های بیگانه بسازد. سری فیلم‌های مشهوری که قسمت اول آن را خود اسکات کارگردانی کرده بود و قسمت‌های بعدی را جیمز کامرون، دیوید فینچر و ژان پیر ژونه. اغلب کارشناسان هنوز هم به‌ترین فیلم این مجموعه را قسمت اول آن می‌دانند و اسکات نیز هیچ وقت نظر چندان مثبتی به قسمت‌هایی که خودش کارگردانی نکرده بود نداشت. این‌ دلایل باعث شدند تا اسکات تصمیم به ساخت قسمت پنجم بیگانه بگیرد. قسمتی که قرار بود دوران ماقبل قسمت اول را به تصویر بکشد. پس از مدتی اسکات تصمیم گرفت با تغییراتی در فیلم‌نامه‌ای که در اختیار داشت نه ادامه‌ای بر مجموعه بیگانه، که فیلمی مستقل اما با حال و هوا و فضایی بسیار نزدیک به بیگانه بسازد. نتیجه شد پرومتئوس که قرار است به زودی اکران شود و از همین الان از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال 2012 یاد می‌کنند. در این فیلم بازیگران مطرحی چون «چارلیز ترون»، «مایکل فاسبیندر» و «گای پیرس» بازی می‌کنند و نقش اصلی آن را نائومی رپیس (بازیگر اصلی دختری با خالکوبی اژدها نسخه سوئدی) بر عهده دارد. در خلاصه داستان فیلم آمده: گروهی کاشف با یافتن ردپاها و نشانه‌هایی به ریشه‌های نوع بشر بر روی کره زمین پی می‌برند و همین آن‌ها را بر می‌انگیزد که به ظلمانی‌ترین گوشه‌های کهکشان سفر کرده و در آن‌جا با جنگی مهیب آینده بشر را نجات می‌دهند. از تریلر فیلم بر می‌آید که با تریلری نفس گیر طرف خواهیم بود.

 «شجاع  Brave»

اولین انیمیشن پیکسار که داستانی افسانه‌ای و فضایی فانتزی دارد. اولین انیمیشن پیکسار که شخصیت اصلی آن یک دختر است و اولین انیمیشن پیکسار که کارگردانی آن را یک زن بر عهده دارد. گویا شجاع داستانش کمی تیره و تار است و لحنش جدی‌تر از کارهای قبلی پیکسار. این انیمیشن به صورت سه بعدی اکران می‌شود و پیکسار امید دارد که با آن بتواند فروش نه چندان رضایت بخش ماشین‌ها 2 را جبران کند. هر انیمیشنی از پیکسار قطعن یک اتفاق مهم در سینمای امروز جهان است. این‌بار اما بسیاری کنجکاوند تا بدانند با وجود تفاوت‌هایی که شجاع با کارهای قبلی پیکسار دارد تا چه اندازه می‌تواند به موفقیت برسد. تریلر فیلم که نوید یک اثر موفق دیگر را می‌دهد.

«یافتن دوستی برای آخرالزمان   Seeking a Friend for the End of the World»

حتما شایعاتی که خبر از پایان دنیا در انتهای سال 2012 می‌دهد به گوش شما هم خورده است. گویا «استیو کارل» در فیلم یافتن دوستی برای آخرالزمان، می‌خواهد برای لحظات پایانی عمر خود و زمین رفیقی پیدا کند که مدت زمان باقی مانده را با او بگذراند. رفیقی که نقش آن را کایرا نایتلی بازی می‌کند. استیو کارل را که بارها در فیلم‌های این‌چنینی دید‌ه‌ایم و چندین سال است که او را به عنوان یکی از بهترین کمدین‌های سینمای آمریکا می‌شناسیم. اما دیدن «کایرا نایتلی» در فیلمی کمدی که در سال 2012 می‌گذرد می‌تواند جالب باشد! نایتلی متخصص بازی در فیلم‌هایی است که داستانشان حداقل در 100 سال گذشته می‌گذرد! در چنین فیلم‌هایی شیمی بین دو بازیگر مهم‌ترین نکته است. باید دیدن این شیمی بین کارل و نایتی در آمده یا نه. فیلم اگر موفق از آب در بیاید می‌تواند فروش مناسبی داشته باشد. به هر حال حتما هستند عده‌ای که حوصله ابر قهرمان‌ها و خون آشام‌ها را ندارند و دلشان هوای یک کمدی رمانتیک را کرده است.

«سفید برفی و شکارچی  Snow White and the Huntsman»

امسال دو کمپانی بزرگ هالیوودی به سراغ ساختن فیلمی بر اساس داستان قدیمی و محبوب سفید برفی رفتند. یکی فیلم «آینه آینه» به کارگردانی «تارسم سینگ» و بازی «جولیا رابرتز» در نقش ملکه شیطانی بود و یکی هم همین فیلم سفید برفی و شکارچی که توسط روپرت سندرس کارگردانی شده و در آن کریستن استوارت «افسانه گرگ و میش» نقش سفید برفی، کریس همثورث «ثور و انتقام جویان» در نقش شکارچی و «چارلیز ترون» در نقش ملکه شیطانی به ایفای نقش پرداختند. فیلم آینه آینه که نه توانست فروش مناسبی داشته باشد و نه نظر منتقدان را به سوی خود جلب کند. باید دید نسخه سفید برفی کمپانی یونیورسال چه بازخوردهایی خواهد داشت. این اولین فیلم «روپرت سندرس» است و به همین دلیل نمی‌توان چندان درباره کیفیت این فیلم گمانه زنی کرد. اما از تریلر فیلم بر می‌آید که نگاه سازندگان فیلم به داستان سفید برفی نگاهی تیره و تار است و قرار است مخاطبان با یک اکشن پر زد و خورد و فیلمی نه چندان رمانتیک رو به رو شوند. به هر حال شاید مخاطبانی که چندان فضای فانتزی و خاص فیلم آینه آینه را نپسندیدند از فضای متفاوت این فیلم استقبال بیشتری کنند و برای این فیلم پرهزینه فروش قابل قبولی رقم بزنند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,