Saturday, 18 July 2015
16 September 2021

«قهر دوباره احمدی‌نژاد به دلیل مخالفت با تغییر وزیر»

2012 June 17

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: العربیه

گزارش‌هایی از قهر دوباره محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران و عدم حضورش در محل کار خود به دلیل مخالفت آیت‌اله علی خامنه‌ای رهبر این کشور با تغیرات وسیع در دولت منتشر شده است.

سایت ‌ندای سبز آزادی، به نقل از منابع خود گزارش داده است که در دیدار احمدی‌نژاد با آیت‌اله خامنه‌ای پیش از سفر او به اجلاس شانگهای در پکن، احمدی‌نژاد تصمیم خود برای «ایجاد یک سونامی در دولت و تغییر چند وزیر و تعداد زیادی از استان‌داران» را به اطلاع رهبر ایران می‌رساند.

بنا بر این گزارش، این تصمیم با مخالفت شدید آیت‌اله خامنه‌ای روبه‌رو می‌شود و تنها تغییر در استان‌داران را می‌پذیرد.

شایان ذکر است که برپایه این گزارش، آیت‌اله خامنه‌ای به‌خصوص با تغییر در وزارت کشور مخالفت می‌کند.

پیش‌تر خبرهایی مبنی بر نیت احمدی‌نژاد برای ایجاد تغییر در وزارت کشور در یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایران کم و بیش منتشر شده بود.

گفته می‌شود آقای خامنه‌ای با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده با این تغییرات مخالفت کرده و اظهار داشته که به صلاح نیست در سال آخر فعالیت دولت و وجود فضای سخت بین‌المللی و تحریم خارجی و تورم در داخل، شوک دیگری به کشور وارد شود.

بنا بر گزارش ‌ندای سبز آزادی‌ این مخالفت، منجر به دل‌خوری شدید احمدی‌نژاد شده و او پس از این دیدار، دو روز و نیم به محل کار خود نرفته است. او اما نهایتن برای حضور در اجلاس شانگهای، در تاریخ شانزدهم خرداد به محل کار خود می‌رود و از آن‌جا عازم فرودگاه می‌شود.

این گزارش می‌افزاید که مصطفی محمد نجار وزیر کشور، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله وزرایی هستند که محمود احمدی‌نژاد در صدد اخراج آنان از کابینه بوده است.

این دومین باری است که محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به دخالت‌های رهبر جمهوری اسلامی در امور دولت، خانه‌نشین می‌شود. پیش‌تر احمدی‌نژاد به خاطر مخالفت آیت‌اله خامنه‌ای با برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات، به مدت 11 روز، خانه‌نشین شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,