Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
یک روز پس از تعلیق فعالیت ناظران،

«بررسی وضعیت سوریه توسط اعضای دایم شورای امنیت»

2012 June 17

خبر / رادیو کوچه

یک روز بعد از اعلام تعلیق فعالیت هیت ناظران سازمان ملل متحد در سوریه، خشونت‌ها در این کشور هم‌چنان ادامه دارد و مخالفان دولت گفته‌اند که روز شنبه، 16 ژوئن، بیش از 70 نفر در درگیری‌هایی در مناطق مختلف سوریه کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، بیش‌تر درگیری‌ها در اطراف دمشق، پایتخت سوریه، متمرکز بوده است.

ژنرال رابرت مود، رییس هیت ناظران سازمان ملل متحد روز شنبه اعلام کرده بود که به دلیل شدت گرفتن درگیری‌ها بین نیروهای دولتی و مخالفان بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، فعالیت‌های این هیت در سوریه به حالت تعلیق در می‌آید.

به دنبال اعلام تعلیق فعالیت ناظران سازمان ملل متحد، دولت آمریکا اعلام کرد که در حال رایزنی با کشورها در زمینه اقدامات بعدی در سوریه است.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا هم گفته است که این تعلیق، کارایی هیت ناظران را زیر سوال می‌برد.

تامی ویتور، از سخن‌گویان کاخ سفید، از دولت سوریه خواسته است که طرح صلح شش ماده‌ای کوفی عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه را اجرا کند.

او گفت: «در این مقطع بحرانی، درباره گام‌های آتی برای انتقال قدرت سیاسی در سوریه طبق قطع‌نامه‌های شورای امنیت، با شرکای بین‌المللی خود رایزنی می‌کنیم.»

در همین حال شورای ملی سوریه که از مخالفان دولت تشکیل شده، نسبت به وقوع کشتار در شهر حمص هشدار داده است. بر اساس اعلام این گروه، 30 هزار نفر از نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان طرفدار دولت، حمص را در محاصره دارند.

بیشتر بخوانید:

 «تعلیق فعالیت ناظران بین‌المللی در سوریه‌»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,