Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
بنابر ادعای العربیه و تایید برخی منابع

«سه تن از زندانیان اهواز اعدام شدند»

2012 June 19

خبر / رادیو کوچه

در پی احضار و جدا سازی پنج زندانی از سایر زندانیان بند عمومی کارون اهواز پیشتر برخی سازمان های حقوق بشری از احتمال اجرای حکم اعدام آن ها خبر داده بودند.

عبدالرحمن حیدریان، طه حیدری، عباس حیدریان، منصور حیدریان و امیر معاوی کسانی بودند که با حکم دادگاه انقلاب این شهر در آستانه اعدام قرار داشتند. اما اینک به نقل از العربیه گزارش می رسد صبح روز دوشنبه ۱۸ ژوئن از طریق تلفن به خانواده سه تن از آن ها اعلام شده که نزدیکان شان اعدام شده اند.

عباس حیدریان معروف به جاسم، طه حیدریان معروف به جمشید و عبدالرحمن حیدریان معروف به ناصر سه تن از پنج زندانی هستند که خبر اعدام شان به طور تلفنی به خانواده های شان اعلام شده. لازم به اشاره است عباس و طه برادر و عبدالرحمان عموزاده آن ها بوده است.

این افراد در درگیری های فروردین ۱۳۹۰ در محله ملاشیه شهر اهواز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و قتل یک مامور نیروی انتظامی دست گیر شده بودند. این اعدام در شرایطی صورت پذیرفته که تعدادی از سازمان های بین المللی فعال در زمینه حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر و هم چنین اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده بودند، اعتراف های آن ها زیر فشار های جسمی و روحی گرفته شده است.

با توجه به اعدام این سه نفر هنوز مشخص نشده که دو فرد باقی مانده یعنی «علی نعامی» و «امیر معاوی» در چه شرایطی به سر می برند. گفته می شود با توجه به صدور حکم اعدام برای هر پنج نفر شرایط این دو نیز مشابه سه اعدامی صبح روز دوشنبه است.

بیشتر بخوانید:

«احتمال اعدام پنج زندانی عرب ایرانی»

«شش عرب اهوازی در آستانه اعدام»


«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,