Saturday, 18 July 2015
18 September 2021

«مردم سرپلذهاب در ماتم خون عزیزانشان»

2012 June 19

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: کرمانشاه پست

در پی بی‌توجهی مسوولان راه‌سازی استان برای تعریض جاده اسلام غرب‌– قصرشیرین و تصادفات مرگ‌بار این جاده که اکنون به جاده مرگ معروف شده  شورای شهر شهرستان سرپلذهاب نیز در نامه‌ای اعتراضی به مقامات کشوری و استان‌دار کرمانشاه خواستار رسیدگی فوری و حفظ جان مردمان این منطقه شده است . لازم به‌ذکر است ۲۶ خردادماه امسال نیز در تصادف یک تانکر با خودروی سواری در گردنه پاتاق؛  ۶ انسان بی‌گناه جان خود را از دست دادند.

مردم سرپلذهاب چه می‌گویند‌:

گزارش های متعدد کرمانشاه پست از این شهرستان حاکی است مردم به مسوولین هشدار داده‌اند اگر برای این وضعیت فکری اندیشیده نشود با حضور خود تردد کامیون‌ها را بر روی این جاده متوقف خواهند کرد.

مصطفی از جوانان سرپلذهاب می‌گوید‌: «این پیام ماست‌. تجارت با عراق به بهای پرداخت خونمان را نمی‌خواهیم‌. دولت درآمد کسب می‌کند مردم ما خونشان را می‌پردازند‌. به این می‌گویند تجارت خون‌! اگر اقدام فوری نکنند … .»

تمام اخبار از سطح شهر سرپلذهاب حاکی است مردم به‌شدت از تصادفات جاده‌ای و پرپر شدن عزیزانشان معترض و از راه‌های گوناگون اعتراضات قانونی خود را به‌گوش مسوولان شهرستان و استان می‌رسانند‌.»

یکی از اهالی به کرمانشاه پست می‌گوید‌: «این‌جا شهرستان نیست‌. دکان بقالی دیگران است‌. خون ما ریخته می‌شود سهمی به ما نمی‌رسد هیچ‌؛ جانمان نیز ایمن نیست‌.» وی ادامه داد: «در این‌جا روز روشن تا چند ماه پیش تجارت شن و ماسه می‌شد آب از آب تکان نخورد‌. آقایان در حال تجارت بودند فقط وعده نصیب ما می‌شد‌.  الان نیز جان ما به فنا می‌رود کو گوش شنوا!»

نامه شورای شهر سرپلذهاب به استان‌دار‌:

در همین رابطه شورای شهر سرپلذهاب نیز با ارسال نامه‌ای اعتراضی به استان‌دار کرمانشاه و وزیر راه و شهرسازی نسبت به حوادث اخیر جاده‌ای اعتراض کرد‌. در این نامه با اشاره به تردد صدها کامیون سوخت عراق و عبور زائرین عتبات آمده است‌: به هیچ وجه این جاده کم‌حجم گنجایش این ترافیک پرحجم و آزاردهنده را ندارد و متاسفانه اکثر روزها شاهد پرپر شدن عزیزان همشهری‌مان می‌باشیم که بعد از حوادث ناگوار و واژگونی اتوبوس زائرین امام رضا که در ان حادثه فقط بیست نفر کشته شدند و بعد از ان چندین  مورد تصادف که منجر به فوت گردید که آخرین حادثه در مورخه بیست و ششم خرداد ۹۱ در مسیر گردنه پاتاق برخورد یک دستگاه تریلی با خودروی سواری بود که از دم شش نفر کشته شدند‌.»

در ادامه این نامه اعتراضی آمده است‌: «لذا ضمن تشکر از عنایت ویژه جناب‌عالی به این شهرستان در خصوص پی‌گیری پروژه تعریض گردنه پاتاق اما متاسفانه در این راستا اداره کل راه و شهرسازی استان این پروژه را به دست فراموشی سپرده و تاکنون چندین بار از مدیر کل این اداره التماس و خواهش کردیم روند کند این پروژه که در حد جاده روستایی بیش نیست اصلاح نمایند‌. ولی تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد و یکی از خواسته‌های به‌حق مردم شهرستان‌های سرپلذهاب و‌ قصرشیرین  تعریض آن مسیر خصوصن گردنه پاتاق به سرپلذهاب می‌باشند‌.»

در ادامه این نامه خطاب به استان‌دار به‌صراحت آمده است‌: «اهالی این منطقه آن‌چنان به ستوه آمده‌اند که هر روز جمعی از خانواده‌های این حوادث مراجعه نموده و عنوان می‌نمایند در صورتی که مسوولین مربوطه فکر اساسی نکنند مجبور می‌شویم به‌خاطر حفظ جان عزیزانمان خود وارد عمل شده و با تانکرهای عراقی برخورد نماییم‌. لذا با توجه حساسیت و دل‌سوزی و پی‌گیری جدی جناب‌عالی در جهت رفع مشکلات استان تقاضامندیم دستور فرمایید نسبت به تسریع روند پیش‌رفت فیزیکی این پروژه اقدام لازم به‌عمل آید‌.»

در همین رابطه فتح‌اله حسینی نماینده حوزه قصرشیرین و سرپلذهاب اطمینان خاطر داده با بازگشایی مجلس پس از تعطیلات در هفته آینده از طرق قانونی و تذکر به وزیر تا حصول نتیجه این موضوع را پیگیری نماید‌.

لازم ب‌ذکر است در حوادث جاده‌ای این محور تاکنون صدها تن جان خود را از دست داده‌اند . این در حالی است که بیش از 50 درصد صادرات به کشور عراق از بازارچه پرویزخان و مرز خسروی در قصرشیرین انجام می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,