Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
آقای خوشبختی- بخش چهارم

«مدیریت زمان»

2012 June 20

آقای خوشبختی/ رادیو کوچه

امروز با سیزدهمین برنامه از مجموعه برنامه‌های «موفقیت»، در خدمت شما عزیزان هستم و به ادامه موضوع «مدیریت زمان» می‌پردازم. امیدوارم با کمک این برنامه‌ها از زمان خود بیش‌تر استفاده کنید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فقط عده کمی از مردم به قدر کافی وقت دارند، با این وجود همه مردم وقت برای هر کاری دارند.

در برنامه‌های قبل گفتیم که به‌ترین راه استفاده از زمان محدود و باارزش، به‌کارگیری دایمی و هوشیارانه «مدیریت زمان» است. تمام افراد موفق در یک موضوع با هم توافق داشته و تاکید دارند که در مقاطع مختلف زندگی به‌طور جدی بر روی شیوه استفاده از سرمایه زمان خود به تفکر پرداخته و نوعی مدیریت زمان را اعمال کرده‌اند. زندگی زمانی پربار خواهد بود که بر اساس مفهوم صحیح زمان و استفاده بهینه از آن بنا شده باشد. همه ما باید با تلاشی آگاهانه برای استفاده از زمان محدودمان، شرایط مناسب و لازم را فراهم آوریم، تا ما را در راه رسیدن به اهداف شغلی و فردی‌مان کمک کند. این تنها راهی است که می‌توان به وسیله آن قایق زمان‌مان را به هر کجا که خودمان می‌خواهیم ره‌سپار کنیم چراکه باد همیشه در سمتی که ما می‌خواهیم نمی‌وزد. پس بیایید مدیریت زمان را فرا بگیریم.

دوستان خوب من. در ادامه به یک روش پنج مرحله‌ای برای مدیریت زمان می‌پردازم که برای موفقیت در مدیریت زمان خود باید آن‌ها را اجرا کنید. این پنج مرحله عبارتند از:

1 . تعیین هدف‌ها

2 . اولویت‌بندی هدف‌ها

3 . مکتوب کردن هدف‌ها با استفاده از جدول روزانه

4 . اقدام با نگرش مثبت

5 . بررسی عملکرد

مرحله نخست مدیریت زمان: تعیین هدف‌ها

انسان‌های موفق، همان‌هایی هستند که می‌توانند به‌طور واضح و روشن، تعریف دقیقی از اهداف خود داشته باشند و برای رسیدن به آن‌ ها برنامه‌ریزی کنند. هم‌چنین در شرایط مشابه و زمان یک‌سان، هدف‌گذاری به شما کمک می‌کند تا آن‌چه را که انجام داده‌اید، ارزیابی کنید. کسانی که هوش‌مندانه در راه رسیدن به اهداف حرکت می‌کنند قادرند تا با صرف کم‌ترین منابع به آن‌ها دست پیدا کنند. داشتن هدف‌های باارزش باعث می‌شود که نیروی شما متمرکز شده و در نهایت یک کانون پر قدرت برای شما ایجاد کند. باید برای هر یک از اهداف با ارزش خود امتیازی بر اساس درجه ضرورت آن قرار دهید زیرا اولین قدم و کلید طلایی موفقیت در مدیریت زمان همین است. این مرحله بسیار حساس است زیرا اگر اشتباه انجام شود، تمامی چهار مرحله بعدی مدیریت زمان اشتباه خواهد بود. به قول معروف: «خشت اول چون نهد معمار کج – تا ثریا می‌رود دیوار کج» اما از کجا باید شروع کرد؟

انسان‌ها ساعات زیادی از وقت خود را هدر می‌دهند تنها به این دلیل که به جای تمرکز بر روی کارهای مهم و اساسی، به اموری می‌پردازند که از درجه اهمیت کمی برخوردار هستند. برای درک به‌تر این موضوع به قانونی به نام «قانون پارتو» اشاره می‌کنم، قانون هشتاد-بیست. این قانون برای نخستین بار توسط یک اقتصاددان ایتالیایی به نام پارتو در قرن نوزدهم مطرح شد. او با استفاده از علم آمار به این نتیجه رسید که در بسیاری از حوزه‌های کاری و عملیاتی رابطه ثابتی بین هشتاد و بیست وجود دارد. به عنوان مثال:

• 20 درصد از افراد جامعه دارای 80 درصد ثروت جامعه هستند درحالی‌که 80 درصد افراد جامعه تنها 20 درصد از ثروت جامعه را دارا هستند.

• 20 درصد از مطالب یک روزنامه دارای 80 درصد اخبار قابل توجه است در حالی‌که 80 درصد از مطالب یک روزنامه تنها 20 درصد اخبار قابل توجه دارد.

• 20 درصد از جلسات و ملاقات‌های شرکت‌ها باعث اتخاذ 80 درصد از تصمیمات مهم می‌شود درحالی‌که 80 درصد این جلسات تنها منجر به اتخاذ 20 درصد از تصمیمات مهم می‌شود.

• 20 درصد از کارهای روزمره هر فرد امکان موفقیت در 80 درصد از فعالیت‌های کاری را فراهم می‌سازد و 80 درصد از فعالیت‌های روزانه فرد تنها 20 درصد موفقیت به هم‌راه دارد.

مطابق این قانون، 80 درصد از زمان روزانه هر فرد تنها 20 درصد بهره‌وری دارد درحالی‌که فقط 20 درصد از زمان روزانه افراد با بهره‌وری 80 درصد هم‌راه است. بنابراین وقتی روی کارهای غیر مهم متمرکز می‌شویم، یعنی روی همان 80 درصدی که فقط 20 درصد بهره‌وری دارند متمرکز شده‌ایم، درحالی‌که اگر بر روی آن 20 درصد امور مهم روزانه تمرکز کنیم به راحتی از 80 درصد بهره‌وری برخوردار می‌شویم.

مرحله اول مدیریت زمان، یعنی اولویت‌بندی امور، به شما کمک می‌کند که ابتدا همان 20 درصد اموری را که 80 درصد بهره‌وری دارند را شناسایی کنید تا با پرداختن به آن 80 درصد اموری که فقط 20 درصد بهره‌وری دارند زمان و سایر منابع خود را هدر ندهید. بر این اساس اهداف زندگی را به چهار گروه تقسیم می‌کنیم:

1.       اهداف شغلی

2.       اهداف خانوادگی

3.       اهداف فردی

4.       اهداف اجتماعی

دوستان هم‌راه و مهربان من. در برنامه‌های بعد شما را با این چهار گروه هدف آشنا می‌کنم تا مقدمه‌ای باشد برای مرحله نخست مدیریت زمان، یعنی «انتخاب اهداف.»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,